Advert

GAZİLERE MİLLÎ MÜCADELE MADALYASI

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman tarafından Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 14 gazi ve gazi yakınına "Milli Mücadele Madalyası ve Beratı" verildi.

GAZİLERE MİLLÎ MÜCADELE MADALYASI

21 Haziran Cuma günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törene; Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Yazı İşleri Müdürü Melahat Yeşilyurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, gaziler ve aileleri katıldı.

            Madalya Tevcih Töreninde kısa bir konuşma gerçekleştiren Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman ise, Kıbrıs Barış Harekatı’nda gazilerin üstün görev anlayışıyla mücadele ettiğini ve Türkiye Cumhuriyeti adına gurur kaynağı olduğunu belirterek; "Milli Mücadele Madalyası ve Beratı tevcih edilen gazilerimize vatanımıza yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Siz gazilerimize Allah uzun ömürler nasip etsin. Hepinizden Allah razı olsun. Devletimizin ve milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör eylemlerine karşı, aziz milletimiz gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI