Advert

SEVGİ YEŞİLYURT'UN ANNESİ, "ÜZÜNTÜLÜYÜZ AMA GURURLUYUZ"

"Kızım şehit oldu, hem üzüntülüyüm hem gururluyum." diyen 5 çocuk annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, şunları kaydetti:

SEVGİ YEŞİLYURT'UN ANNESİ,

            Demokrasi şehidi Sevgi Yeşilyurt'un annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, ''Şehitlerimiz gerek vatan savunmasında gerekse 15 Temmuz darbe girişiminde gözlerini kırpmadan canlarını bu vatan için feda ettiler. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hepsinin mekanları cennet olsun. Anne Gülbeyaz Yeşilyurt, Bu ülkede böyle yürekli insanlar oldukça bayrak inmez, ezan dinmez. Ülkemiz bölünmez dedi.

            İstanbul'da bir muhasebe şirketinde çalışan iki çocuk annesi 51 yaşındaki Sevgi Yeşilyurt, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşları darbeye karşı sokağa çıkmaya davet etmesi üzerine 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gitti. Darbeci askerlere karşı yanında bulunanlarla mücadele eden Alaçamlı Sevgi Yeşilyurt, açılan ateş sonucu şehit düştü.

            "Evlat Acısı Dinmez" Evlat acısının çok zor olduğunu vurgulayan Yeşilyurt, yargılanan FETÖ mensuplarının en ağır cezayı almalarını istedi. Bu tür suçların idamla cezalandırılması gerektiğini belirten Yeşilyurt, "En ağır cezanın verilmesi lazım. O FETÖ'cü televizyona çıktığında bakmam. Allah onu bildiği gibi yapsın." ifadesini kullandı.

            Kızının vatansever olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük sevgi beslediğini dile getiren Yeşilyurt, "Vatan için hemen kendini öne atardı. Darbe girişimini duyunca hemen fırlamış, gitmiş. Yanına bir tek telefonunu almış. Çantasını falan almamış. Vurulunca telefonu düşmüş. Biz kızımızı aradığımızda, 'Kızınız vuruldu, yaralı' diye bilgi aldık." diye konuştu.

            "Kızım şehit oldu, hem üzüntülüyüm hem gururluyum." diyen 5 çocuk annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, şunları kaydetti:

            "Acısı kesinlikle dinmez. Kızım emekli olmuştu ama çalışıyordu. Evde çalışmadan duramazdı. Çevresi tarafından çok sevilirdi. Mert bir kişiydi, atılgandı. Her an kızım aklımda. Mezarına gidiyoruz, dua edip geliyoruz. 17 yıl önce kızım ameliyat ettirdi, sırtında taşıdı beni. Kalçamdan yine ameliyat olacağım. Sağ olsun, şimdi de devlet yalnız bırakmıyor bizi. Arıyorlar, soruyorlar, hiç yalnız bırakmıyorlar."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI