Advert

KAPIKAYAFEST RENKLİ GÖSTERİLERLE SON BULDU

Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali sona erdi. 100 bin kişinin ziyaret ettiği festivalde ‘Sıfır Atık Projesi’ uygulandı.

KAPIKAYAFEST RENKLİ GÖSTERİLERLE SON BULDU

            3. Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali 4 gün boyunca renkli görüntülerin yaşandığı festival sonunda, ziyaretçiler çadırlarını toplayarak mutlu bir şekilde ayrıldılar.

                Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaptığı açıklamada, “Hiçbir sıkıntı yaşamadan festivalimizi sonlandırıyoruz. Katılım beklediğimizin de üzerinde oldu. Türkiye’nin her tarafından misafirlerimiz, yurt dışından akrobasi yapan pilotlarımız geldi. Çok değişik ülkelerden İtalya’dan, İngiltere’den, Fransa’dan, İran’dan, İspanya’dan gelen sporcular çok güzel gösteriler yaptılar yamaç paraşütünde.     Ana temamız yamaç paraşütü olsa da bununla birlikte diğer sporlar da çok etkindi. Su sporlarımız, dağcılık, yürüyüş, fotosafari,  Mini Futbol, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi, Okçuluk, Dart  gibi aktiviteler en az yamaç paraşütü kadar ilgi çeken sporlardı.

                Başkan Kılıç, Çadır alanlarımız gayet güzel düzenlenerek gelen misafirlerimiz, izleyicilerimiz doyasıya eğlendiler. Önümüzde ki sene de bu festivali devam ettireceğiz. Bu sene ki festivalimizin ayrı bir özelliği var. Türkiye’de belki ilk defa bir festivalde sıfır atık projesine destek veriyoruz ve doğa dostu, çevre dostu bir festivali gerçekleştirdik" dedi.

                Festivalde birçok etkinliğe katılarak katkı sağlayan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Kapıkafest Türkiye’nin en renkli ve geniş katılımlı bir festivali. Bu bölge gerçek anlamda harika bir yer. İnsanlarımıza iş, aş olarak kazandırmamız lazım. Turizm gelirinin önünü açalım. Bunun yolu da bu festivaller. Dumansız baca diyoruz. Turizm konusunda hepimizin bildikleri var. Türkiye gerçekten bir turizm ülkesi. Geçen sene rakamlar 50 bin oldu, bu sene daha da artacak. İnsanlarımız maalesef piknik yaptıktan sonra doğayı kirletip bırakıyorlar. Ama burada sloganımız 'çevreye uyumlu bir festival' olarak başlamasını çok anlamlı buluyorum” ifadelerini kullandı.

                 Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Bafra Kapıkaya Festivali'nde büyük bir coşku yaşandı. Tabi bu sene etkinliklerin ve niteliği artmış. Su sporlarını denedik, buradaki vatandaşlarla bir araya geldik. Çadır kampını gördük. Bu festivali özel kılan çok yanı var. Hakikaten bu sene Türkiye çapında, yurt dışından yoğun bir katılım olduğunu biliyoruz. Bir özellik daha ekledi değerli Bafra Belediye Başkanımız bu sefer ki festivale. Türkiye’nin çevre dostu sıfır atığın merkezi temalı festivali oldu. Doğada Rabb'imin yaratığı güzelliklerle doya doya o anı paylaşırken aynı zamanda onu koruyarak da bu festival alanından ayrılacağız. Ama her sene artan alaka ve etkinliklerin kalitesiyle birlikte ben inanıyorum ki Kapıkaya Festivali önümüzdeki dönemde Türkiye çapında daha çok ses getirecek. Bununla ilgili emeği geçen her kese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

                Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, “Ülkemizin turizm alanındaki son yıllardaki atılımı bölgemizde görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’mizin sadece Bafra için değil, bölgemizin için de önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Benzerleri ile kıyaslandığında oldukça önemli faktörlere sahip. Bölgemizin ulusal ve uluslararası bağlamda tanıtımını gerçekleştirmek zorundayız. Her geçen gün daha da gelişip büyüyen Kapıkayafest’e emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI