Advert

ALAÇAMDA BAŞPEHLİVAN HAMZA KÖSEOĞLU

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen 1’nci Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başpehlivan Hamza Köseoğlu.

ALAÇAMDA BAŞPEHLİVAN HAMZA KÖSEOĞLU

          Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen 1. Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen ve Kırkpınar güreşçileri birbirleri ile kıyasıya mücadele etti. Miniklerin karşılaşmalarıyla başlayan güreşler, pehlivanların kategorileri arttıkça güreş severlerin heyecanlarını da artırdı. Kırkpınar güreşçilerinin katıldığı kıran kırana geçen müsabakalar sonunda Hamza Köseoğlu ile Şaban Yılmaz finalde karşılaştı. Rakibini yenen Hamza Köseoğlu başpehlivanlığı kazandı. Başaltı güreşlerinde ise Kemal Şahin’i yenen Mustafa Taş birinci oldu. Ağalık yarışını ise 86 bin lira ile Şahinoğlu Denizcilik sahibi Turgut Şahin kazandı.

Başpehlivan olan Hamza Köseoğlu madalyasını Danıştay Üyesi Osan Tural’dan aldı. İkinci Şaban Yılmaz ise Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü güreşçinin madalyasını Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir’den aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI