Advert

ALAÇAMDA BAŞPEHLİVAN HAMZA KÖSEOĞLU

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen 1’nci Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başpehlivan Hamza Köseoğlu.

ALAÇAMDA BAŞPEHLİVAN HAMZA KÖSEOĞLU

          Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen 1. Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen ve Kırkpınar güreşçileri birbirleri ile kıyasıya mücadele etti. Miniklerin karşılaşmalarıyla başlayan güreşler, pehlivanların kategorileri arttıkça güreş severlerin heyecanlarını da artırdı. Kırkpınar güreşçilerinin katıldığı kıran kırana geçen müsabakalar sonunda Hamza Köseoğlu ile Şaban Yılmaz finalde karşılaştı. Rakibini yenen Hamza Köseoğlu başpehlivanlığı kazandı. Başaltı güreşlerinde ise Kemal Şahin’i yenen Mustafa Taş birinci oldu. Ağalık yarışını ise 86 bin lira ile Şahinoğlu Denizcilik sahibi Turgut Şahin kazandı.

Başpehlivan olan Hamza Köseoğlu madalyasını Danıştay Üyesi Osan Tural’dan aldı. İkinci Şaban Yılmaz ise Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü güreşçinin madalyasını Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir’den aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI