Advert

İNCİRLİ MAHALLESİNDE KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ

Alaçam incirli mahallesi sakinlerinin 8cisini düzenledikleri kur'an-ı kerim tilaveti ve keşkek merasim şöleni çamlık mesire alanında yoğun katılım ile yapıldı.

İNCİRLİ MAHALLESİNDE KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ

            İlçemizin birçok yerinde merasim ve şölenlerin olmasına rağmen yoğun ilgi gören etkinlik Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları aziz şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı.  İncirli mahallesinin yetiştirdiği imam hatipler tarafından kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.  İstanbul’dan misafir olarak etkinliğe katılan Adem Aydıner hocamız günün anlamlı konuşmasını yaptı. Şehitlerimiz gazilerimiz ve vatanımızın birlik beraberlik ve huzur içinde olması için dua edildi. Aydıner, Gün geçtikçe Etkinliğimiz her gecen yıl biraz daha bilinçli ve duyarlı hale geldi. Amacımız gurbetteki sakinlerimiz ile mahalledeki zincir bağlarını koparmadan aradaki mesafeleri yılda bir kez de olsa kaldırarak kaynaşmak, birlikte olmak, bir araya gelerek mahallemize sahip çıkmak olduğunu söyledi.

             Şimdiden gelecek yılki keşkek şöleni merasimi için çalışmalar başladı. İstişare toplantısı sonrası yönetim kurulu toplantısı yapıldı. NGazete Köşe Yazarı Mustafa Kurubacak 2020 yılında yapılacak olan kur'an-ı kerim tilaveti ve keşkek şöleni kurban bayramının 3cü günü olarak belirlendiğini söyledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI