Advert

"KEMERİN SES GETİRSİN"

Alaçam İlçesinde, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "kemerin ses getirsin" kampanyasını, Karlı Sapağında İlçe Jandarma Komutanlığı trafik denetiminde ekipleri sürücülere tek tek tanıttılar.

             İçişleri Bakanlığı tarafından 9-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen kampanya ile emniyet kemeri kullanımını artırmak amacıyla Bakan Süleyman Soylu'nun da destek verdiği "Kemerin Ses Getirsin" uygulaması Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığı Ekiplerince hayata geçirildi. ilçenin çeşetli yerlerinde bayram şekeri ile uygulama, bilgilendirme ve denetim yapan ekipler, trafikte yolcu olarak bulunan çocuklara "Kemerin Ses Getirsin" kampanyasını uygulamalı olarak anlattılar. İçişleri Bakanlığı tarafından bayramda trafik güvenliğinin artırılması amacıyla başlatılan "Kemerin Ses Getirsin" kapsamında Alaçam İlçe İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uygulama, bilgilendirme ve denetim yapıldı. Denetimlerde, özellikle çocuklara emniyet kemerinin önemi anlatılırken, can kayıpları yaşanmaması ve farkındalık oluşturulması amacıyla "Kemerin Ses Getirsin" kampanyasına destek verilmesi istendiler.

                Ekipler ayrıca, durdurulan araçlarda bulunan sürücü ve yolcuların bayramlarını kutlayarak, bayram şekeri ikram etti. Bakan Soylu, o kampanyayı kendi emniyet kemerini takma videosuyla paylaştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da twitter hesabından yaptığı video paylaşımıyla "Bayramda yola çıkan vatandaşlarımız, bayramın en güzel yanı sevdiklerimizle birlikte olmak, beraber olmak, sevdiklerimizle buluşmaktır. Ne olursa olsun bu buluşma yarım kalmasın. Hepimizin kemeri ses getirsin diyerek destek verdiği kampanya kapsamında emniyet kemeri kullanımına dikkat çekildi. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edileceği belirtildi. Öte yandan, yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.trafik.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK