Advert

"ORADA BİR KÖY VAR, YAKINDA" TEMELİ ATILDI

Alaçam Geyikkoşan sahilinde bulunan "Orada Bir Köy Var, Yakında" projesi temel atma töreni

Alaçam Geyikkoşan sahilinde bulunan "Orada Bir Köy Var, Yakında" projesi kapsamında 2018 yılı turizm geliştirilmesine yönelik küçük ölçekli alt yapı yatırımlarına mali, destek programı kapsamında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) ve Alaçam Belediyesi tarafından yürütülen Geyikkoşan Sosyal Tesisleri temel atma töreni düzenlendi.

            1.085.000.00 art KDV ‘ye mal olacak tesisin yüzde 70’i Orta Karadeniz kalkınma Ajansı tarafından karşılanırken Alaçam Belediyesi tarafından da geri kalan kısmı karşılanacak. 25.11.2019 tarihinde bitecek olan tesiste 10 adet 1+1 konaklama ünitesi, 7 adet satış ofisi , 1 adet turizm danışma ofisi, resepsiyon ve Türkiye’de ilk olacak şekilde Ata sporu olan okçuluk oyunları alanı oluşacak.

            Açılışta konuşan Belediye Başkanı İlyas ACAR, “Orta Karadeniz Ajansı ve Alaçam belediyesi birlikteliğiyle oluşacak bu tesis umuyorum ve inanıyorum ki ilçemize ekonomik katkı sağlayacak, sosyal etkinliklerimize, sosyal faaliyetlerimiz de de ilçemizde ki eksiklikleri bir nebzede olsa kapatmaya çalışacak. Daha sonra ki yıllarda da bu tesisin muhtemelen yetmemesi görülecek ve devamı gelecek.” Dedi.

            Programa Belediye Başkanı İlyas ACAR, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Samsun Ocak Başkanı İbrahim Bahar Mert, MHP Alaçam İlçe Başkanı Erdinç Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, Alaçam Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Demir, İstanbul Alaçam Dernekleri Federasyonu (ALDEF) Genel Başkanı Sefer Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, AK Parti Alaçam Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Esnaf Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, İstanbul Alaçamlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Elibol, 19 Mayıs Alaçamlılar Dernek Başkanı Abdullah Bülbül, Alaçam Baro Temsilcisi Av. Arif KIR, Kamu Kurum Müdürleri, Belediye Birim Amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI