Advert

BU OKUL NEDEN KAPATILDI?

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun'un Alaçam İlçesi Göçkün 75 yıl Yatılı Bölge Ortaokulu'nun neden kapatıldığını sordu.

BU OKUL NEDEN KAPATILDI?

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Bu devasa yatırımın ülkemiz gençliğinin hizmetine sunulması gerekirken, çürümeye terk edilmesine bir anlam vermek olanaksızdır. Bu okulun bu halde çürümeye terk edilmesinin altında başka rant hesapları ve birilerini kayırma mı var? Dedi.

Zeybek, "1998 yılında yapılarak eğitim ve öğretime açılmış ve 2016 yılında kapanmıştır. 24 derslikli, iş atölyeleri, konferans salonları, toplamda 500 öğrencinin eğitim alabileceği, 300 öğrencinin yatılı kalabileceği öğrenci yurtları, lojman ve idari binalardan oluşan dev yatırım kaderine terk edilmiştir. Bu okul kimin? Bu okul kimlerin parasıyla yapılmıştır? Vatandaşlarımız adına sormak istiyorum. Bu devasa yatırımın ülkemiz gençliğinin hizmetine sunulması gerekirken, çürümeye terk edilmesine bir anlam vermek olanaksızdır. Bu okulun bu halde çürümeye terk edilmesinin altında başka rant hesapları ve birilerini kayırma mı var?" dedi.

NEDEN KADERİNE TERK EDİLDİ?

Okulda yer alan eşyaların da çürümeye terk edildiğini dile getiren Zeybek, "Okulun içerisini gezdiğimizde çürümeye terk edilmiş battaniye, yastık, yorgan ve döşeklerin yanında dayanıklı malzemelerin söküldüğünü görüyoruz. Derslikleri, idari bölümleri,  atölyeleri, konferans salonları, spor salonları, kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla birlikte 139 dönüm alan üzerine kurulmuş Alaçam Göçkün Yatılı Bölge Ortaokulunun kapatılarak, kaderine terk edilmesinin nedeni nedir? Alaçam'da okul ihtiyacı olmadığı için kapatıldıysa, yeni okullar neden yapılıyor? Birçok yerde öğrencilere yurt bulunamazken, buradaki yurdun ve okulun kullanım dışı bırakılması akıllara çeşitli kuşkuları düşürmektedir" diye konuştu.

MEB SAHİP ÇIKSIN!

Zeybek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Milli Eğitim Bakanlığı'nın yatırımlarının bu kadar kısa sürede atıl kalması düşündürücüdür. Gerekçesi ne olursa olsun bir yatırım 18 yıl gibi kısa sürede atıl duruma düşmemelidir. Bu yatırımların tamamı milletimizin alın teri ve vergileriyle yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yatırımları isabetli ve uzun süreli olmalı ve gençliğimize hizmet vermelidir. Geniş ve güzel bir alana sahip okulun çeşitli çevreler tarafından alınmak istendiği duyumları tarafımıza gelmeye başladı. İlgili, yetkili kimler var ise bu okula sahip çıksın! Bu dev yatırımın mevcut halini görünce üzülmemek imkânsızdır. Milli Eğitim Bakanımız ve bütün bakanlık yetkililerinin konuyu inceleyerek burada çürüyen, yok olan malzemelerin tespiti yapmalı ve bu okulu çürümekten kurtararak gençliğimizin hizmetine sunması bekliyoruz. Bunun takipçisi olacağız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI