Advert

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

İlçemizde 2019-2020 Eğitim Eğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda ‘Okul Güvenliği’ konulu toplantı gerçekleştirildi.

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

          İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan güvenlik tedbirleri kapsamında 09 Eylül 209 Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı ülkemizin geleceği çocuklar ve gençlerin huzur ve güven içinde geçirebilmesi büyük önem taşımaktadır.

            Yapılan toplantıda, Güvenlik alanında yapılan çalışmaların bütün alanları kapsadığını ifade eden İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, okullarımızda yaşanan herhangi olumsuz bir olayın tüm kurumlar tarafından her yönüyle ele alması gerektiğini vurguladı. Kurumların birlik ve beraberlik ruhu içinde koordineli bir biçimde çalışması gerektiğini söyleyen Zaman,  “Evlatlarımızın güvenliği konusunda herkes üzerine düşen görevi en hassas şekilde yerine getirmelidir.” dedi.

                Toplantıda, öğrenci ve velilerinin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergahlarında alınacak tedbirler ile öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan korunması, onların ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler olarak yetiştirebilmek için gereken uygulamalar üzerinde duruldu.

            Toplantıya İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, Kaymakamlık Yazı İşleri müdürü Melahat Yeşilyurt. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Jandarma Komutan Vekili ve Okul müdürleri katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI