Advert

KOLİNDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulunda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı başlama zili çaldı

KOLİNDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

               Alaçam Karayılları Kolin Fatin Ortaokulunda ilk ders zili saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

               Bugün yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının tüm Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Okulumuza yeni başlayan öğrencilerimize Okulumuza hoşgeldiniz diyorum. Halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde şöyle diyor: “Dünyanın en zengin aklını gördüm Sermayesini sordum, dedi ki: okul.” İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekasıdır. Fakat akıl, kendiliğinden gelişemez ve verimli kullanılamaz. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten, bilgilerle zenginleştiren okuldur. Çünkü okul, bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir. Okul, hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda içinde yaşadığımız toplumun yapısını, insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumluluklarımızın neler olacağını, eğitim ve öğretim hizmeti verdiği toplumun maddi ve manevi değerlerini de gelecek nesillere aktarır ve davranış haline getirir. Sevgili öğrencilerim, Belirttiğim hususları dikkate alarak sizden istediğim ülkemizin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimsemeniz, bu değerleri koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı,ulu önder Atatürk'ün işaret ettiği bireyler olarak sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren birer Türk vatandaşı olmanızdır.

              Sizler, okul hayatınız boyunca pek çok şey öğreneceksiniz. Ama önemli olan sadece öğrenmek değildir. Öğrendiklerinizi hayata geçirmek ve onu davranış haline getirmektir. Çünkü davranış haline gelmeyen bilgi bir anlam kazanmamış demektir. Hedefleriniz, yapmak istedikleriniz çok güzel ve büyük işler olsun. Sayın velilerimiz, Üç aylığına emanet ettiğimiz öğrencilerimizi bugün sizlerden geri alıyoruz. Şunu bilmenizi isterim ki eğitimde okul - aile işbirliği vazgeçilmez bir öğedir. Her zaman sizlerle işbirliği yapmaya ve yardımlaşmaya ihtiyacımız vardır. Birlikte hareket ederek çok daha hızlı ve kolay yol alacağımızı belirtmeye ayrıca gerek olmadığını düşünüyorum. Tüm önyargılarınızı, okulla ve eğitimin gerçekleriyle bağdaşmayan beklentilerinizi bir kenara bırakarak pozitif bir ebeveyn tutumu takınmanızı tavsiye ediyor ve sizleri her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimize maddi - manevi gerekli desteği vermenizi özellikle hatırlatmak istiyorum. Değerli öğretmen arkadaşlarım, Bizler öğretmenler olarak üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Hedefimiz öğrencilerimizi merak eden, sorgulayan, araştıran, idealist, gerçek özgüven sahibi, kendi kararını verebilen, kararlarının sorumluluğunu taşıyan, teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp çözüm üreten bir nesil olarak geleceğe hazırlamaktır. Eğitim imkânlarımızı öğrencilerimizin bilgi ve beceriye dayalı yeteneklerini geliştirmeleri için sonuna kadar kullanalım.

             Öğrencilerimizin ruhsal ve fiziksel gelişimleri için sosyal faaliyetler ve bunun yanında destekleyici birçok etkinlikler düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğimizi unutmayalım. Aramıza yeni öğrencilerimiz katıldı onlara hoş geldiniz diyorum. 8. Sınıfı tamamlayarak aramızdan ayrılan öğrencilerimiz de kendilerini daha ileriye taşıyacak olan yeni okullarına bugün başladılar. 9. Sınıfa geçerek liseye başlayan mezun öğrencilerimize bundan sonraki eğitim yaşamlarında başarılar diliyor, bizlere yaşattıkları bu gurur tablosundan dolayı teşekkür ediyorum. 2019 LGS sonuçlarına göre okulumuz Matematik, Fen Bilimleri ve İngilizce derslerinde il birincisi, Türkçe dersinde il üçüncüsü, Din Kültürü dersinde il beşincisi, İnkılâp Tarihi dersinde ise il altıncısı oldu. 24 öğrencimizde çeşitli Fen Liselerine yerleşerek tarihi bir başarı elde ettiler. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum onlara. Sizlere de böyle bir miras bıraktılar. Sizin göreviniz de bunu daha ileriye taşımaktır. Bunun için hep beraber çalışmamız gerekiyor. Başka yolu yok dedi. Konuşmanın ardından öğrenciler sınıflarına geçerek yerlerini aldılar. Okula yeni başlayan öğrenciler ise biraz tedirgin bir şekilde sınıflarından yer aldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI