Advert

GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

19 Eylül Perşembe günü Alaçam Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Alaçam Kaymakam Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, Jandarma Komutanı Teğmen Samet Kuruçelik, Emniyet Müdür V. Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Daire amirl

GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

         Alaçam Cumhuriyet Meydanında yapılan programın sunuculuğunu Anaokulu Müdürü Nagehan Çağlak Bay yaptı.Tören Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edilen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı

Uzman Jandarma Hakan Bekdemir tarafından yapıldı. Bekdemir, "Bugün Türkye Cumhuriyetinin yanı sıra, Kore Cumhuriyet ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuryeti’nin varoluş mücadelesinde ve iç güvenlik harekatı sonucunda kazanılan gazilerimiz onurlandırdığımız gündür. Kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır" dedi.


Gaziler adına konuşan Kıbrıs Gazisi Raif Karatepe de, "Her zaman daha da güçlenen Türk ordusu vatanımızı hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesidir. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıdır".
Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bizim için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” ünvanı verilmiştir. 19 Eylül Gaziler günü, Muharebe Meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve Kahramanlık günü’dür. Gaziler Günü, canlarını bu aziz vatanın birliğine, bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız.
Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizin, ebediyete intikal etmiş olan ve hayatta olup bizi burada onurlandıran kahraman gazilerimizin huzurunda saygıyla eğilerek şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI