Advert

İŞKUR KURALARI NOTER HUZURUNDA ÇEKİLDİ

Alaçam ilçesindeki okullarda çalıştırılacak 30 temizlik işçisi ile 5 güvenlik görevlisi, noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi.

İŞKUR KURALARI NOTER HUZURUNDA ÇEKİLDİ

              Alaçam Hallk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan kura çekimine Alaçam İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe, Alaçam Noteri Hüseyin Mashar Gökçek,  ve İŞKUR Temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirildi.

                Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda geçici olarak istihdam edilecek 30 Bakım Onarım ve Temizlik Görevlisi ve 5 Güvenlik Görevlisi alımına çok sayıda vatandaş başvuru yaptığı bildirildi.

            İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında alınan başvurularda %80 kura, %20 liste yöntemi olarak değerlendirildi.

            Yoğun katılımın yaşandığı kura çekiminde, Alaçam Noteri Hüseyin Mashar Gökçek başvuruların isimlerini tek tek şeffaf sandık içerisinden çekerek isimlerini okudu. Alaçam İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe, kura çekimi sonrasında yaptığı açıklamada; "Kurada isimleri belirlenen kişiler liste halinde İŞKUR'a bildirilecek. Kesin listeler geldiği zaman işe alım işlemlerine başlanacak. Ancak isimleri çıkan kişilerin gelir sorgulaması da yapılacak. Eğer gelir seviyesi 3 bin 30 TL'yi geçerse başvuruları geçersiz sayılacak." dedi.       Kesin listelerde yer alanların nüfus beyanlarının da kontrol edileceğini belirten Öztürkçe, aynı evden iki kişiye kura çıkması durumunda da bir kişinin iptal edileceğine dikkat çekti.

            İşe alımları kesinleşen TYP adaylarının 1 Ekim 2019 tarihi itibari ile işe başlatılacağı ve 26 Haziran 2020 tarihine kadar istihdam edileceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI