Advert

KYK ÖĞRENCİLERİ ALAÇAM'I TANIDI

Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) öğrencileri Alaçam'ı tanıyalım etkinliği kapsamında KYK Yurdu kız ve erkek İlçe Müdürlüğü üniversiteli gençlere kapılarını açarak tanıtım yaptılar

KYK ÖĞRENCİLERİ ALAÇAM'I TANIDI

              Alaçam'ı tanıyalım etkinliği kapsamında Alaçam'da eğitim öğrenim gören Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Alaçam Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Selim Erdoğan ile birlikte ilçenin turistik ve tarihi mekanlarını gezdiler.

            Öğrencilerin konforlu, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için yaz boyunca hazırlıklarını tamamlayan KYK, öğrencileriyle bir araya geldi. Yurtlara yeni kayıt yaptıran öğrencilerin yurt ortamını tanıması ve yurt yaşantısına uyum sağlamasını kolaylaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantıları da gerçekleştiriliyor. Kredi Yurtlar Kurumu Alaçam Yurt Müdürlüğünün Alaçam'ı tanıyalım etkinliği adı altında uyum programı kapsamında yeni kayıt yaptıran öğrencilere, Alaçam'ın tarihi ve kültürel mekanları, doğal güzellikleri gezdirilip tanıtılıyor. Bu kapsamda öğrenciler Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman'ı ve Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar'ı makamlarında ziyaret ettiler. Ziyaretler sonrası Alaçam'da bulunan Mübadele Müzesi, Halk Kütüphanesi gezdirildi.

            Kredi ve Yurtlar Kurumu Alaçam İlçe Müdürü Selim Erdoğan öğrencilere insan ilişkileri, yurda, okula ve çevreye uyum, aileden uzak kalma kaygısı, aile özlemi gibi temel konularda bilgi verdi. Erdoğan, "Yurtlarımızda yıl boyunca yapacağımız sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile öğrencilerimizi yoğun ders programından ve olağan günlük streslerinden arınmalarını sağlayacağız. Öğrencilerimizin başka bir şehrin atmosferine alışabilmesine, yaptığımız sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle destek olurken aynı zamanda hayata farklı bakmalarını sağlayacağız" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI