Advert

Detay'dan Feza Gürsey Bilim Merkezi Gezsi

Bilgiye giden yol meraktan geçer!

Detay'dan Feza Gürsey Bilim Merkezi Gezsi

Erken çocukluk eğitimi, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. Bu dönemde eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır.

            Özel Alaçam Detay Ortaokulu 5. ve 6. Sınıflar olarak 13-14 Ekim 2018 tarihleri arası Ankara Anıtkabir gezisi sonrası Feza Gürsey Bilim Merkezi’ne gittiler. Bilim merkezinde bir uzman öğrencilere çeşitli araç ve deneylerle durgun ve dinamik elektrik hakkında oldukça görsel ilginç ve ayrıntılı bilgiler sunarak öğrencilerin bilimsel meraklarını uyandırdı. Bu merak, istek ve motivasyonla gruplara ayrılarak diğer uzmanlar eşliğinde bilim merkezi içindeki gezimizi sürdürdüler. Uzmanlar mikroskobik canlılar, lazer ve diğer ışınımlar, ses, algı gibi birçok konuda görsel ve deneysel bilgilerle öğrencileri aydınlattılar. Gezinin son bölümünde Bilim Merkezi içindeki araçları deney ve denemeleri özgürce yapabilmeleri için serbest zaman tanıdı.

            Alaçam Detay Ortaokulu Sahibi Ebru Nur Liman ve Rehber Öğretmenler ile birlikte Bilgiye ve bilime görsel ve deneysel olarak dokunmak çok güzeldi. Başka bilim merkezlerine de gidebileceğimiz günlerin sabırsızlığı içindeyiz. Bu olanağı bize sağlayan herkese teşekkürler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR