Advert

TAŞIMALI HİZMET VEREN ŞOFÖRLERE SEMİNER

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşıma yapan araç sürücülerine yönelik eğitim verildi.

TAŞIMALI HİZMET VEREN ŞOFÖRLERE SEMİNER

             Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda taşımalı servis şoförlerine verilen eğitim programına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Şener, Alaçam Trafik Tescil Büro Amirliği yetkilileri ve Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri ile servis şoförleri katıldı.

            Alaçam Trafik Tescil Büro Amirliği yetkilisi İsmail Karakayalı ve Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri birim amiri Astsubay Uğur Doğan ve Uzman Çavuş Levent Özyünsel tarafından konu ile ilgili, Eğitim çalışmasında okul servis araçları yönetmenliğini slayt gösterisi eşliğinde verilirken, servis şoförlerine araçlarında bulunması gereken araç, gereç, uyarı levhaları, öğrenci güvenliği, servis araçlarında yapılması ve asla yapılmaması gereken konular, kamu ihalelerinin işleyişi ve yapısı, araçların durumları, taşıma kapsamında dikkat edilmesi gereken kurallarda bilgiler verildiler.

            İlçe sağlık Müdürlüğü personeli İsmail Kuş, ilkyardımın nasıl yapılacağı ve önemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

            İş sağlığı uzmanı Sema Demirel Semiz, araçların teknik özelliklerini, sürücülerin dikkat etmesi gereken hususları açıkladı.

            İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Şener, araç sahiplerine dikkatli olmaları ve araçlarını hiç kimseye kullandırmamaları gerektiğini hatırlattı. Bunun maddiyat dışında manevi boyutunun da oldukça büyük olduğunun bilinmesi gerektiğini belirten Şener, “İnsanlar çocuklarını sizlere emanet ediyor olmasının bilincinde hareket etmeniz gerekmektedir. Tabi ki bu da sizin için bir ekmek kapısıdır, fakat olası bir hatadan kaynaklanan felaketlerde bu sorumluluğun altından hiçbirimiz kalkamayız” dedi.

            Araç sahiplerine sürat konusunda da uyarıda bulunan Şener, sürücülerin devam ve takip çizelgelerine dikkat etmelerini ve araçlarının bakımını sürekli yaptırmalarını istedi. Alaçam'da araç sürücüleriyle ciddi bir sıkıntı yaşanmadığını, ufak tefek detayların olduğunu ve bunların kısa sürede aşılabileceğini belirten Şener, “Artık hiç kimse çocuğunu okutmama endişesi olmamalı, çünkü devlet her şeyi karşılıyor” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI