Advert

ŞEHİT ERDAL BOLAT MTAL PROJE FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Alaçam’da faaliyet gösteren liselerden biri olan Alaçam Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Çok Programlı Lise) yürüttüğü Avrupa Birliği proje faaliyetlerinden olan Erasmus + KA101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projesi kapsamında geç

ŞEHİT ERDAL BOLAT MTAL PROJE FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

              Erken okul terkini engellemek için hazırladıkları projeleri ile Türkiye genelinde 4019 proje başvurusu içerisinde 91 puan alarak hibe almaya hak kazanan 166 proje içerisine girmeyi başaran Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9-16 Haziran 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Floransa şehrinde projeleriyle ilgili eğitim alarak, İtalya’da bir meslek lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştur.

Projeleri sayesinde aldıkları eğitimi ve edindikleri deneyimleri paylaşmak için yaygınlaştırma faaliyetleri yürüten okulumuz bu kapsamda ErasmusDays etkinliklerine katılmıştır.

İlki 2017 yılında düzenlenen ve ülkemizde 2018’de 200’ü aşkın etkinlikle kutlanan “ErasmusDays” bu yıl 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Avrupa çapında eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirildi.

Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilçemizde gerçekleştirdiği ERASMUSDAYS etkinlikleri ile okullarının yürüttüğü Erasmus+ KA101 projemizin yaygınlaştırma faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda Erasmus+ Programının, Erasmus+ Projelerinin ve yararlanıcı deneyimlerinin daha görünür hale gelmesi amaçlanmıştır. Bu doğrultuda, Erasmus Days etkinlikleri ile okullarımızda deneyim paylaşımı yapılmıştır.

Etkinlik çerçevesinde;

1- Proje sonuçlarının paylaşılmasına yönelik toplantı,

2- Tecrübe paylaşımları

3- Sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Etkinlik, 10 Ekim 2019’da Şadiye-Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi, Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesinde bilgilendirme sunumlarıyla Proje Koordinatörü Özcan Çıkrıkcı, edebiyat öğretmenleri Dilek Ekici ve Elvan Kır tarafından gerçekleştirildi.

Etkinliğin ikinci gününde, tanıtım ve bilgilendirme yapılacak okullara iki grup halinde gidildi. I. grup okul müdürü Abdulkerim Açıkgöz, Proje Koordinatörü Betül Aksu ve Elvan Kır’dan oluştu.

Grup sırasıyla Karahüseyinli, Soğukçam ve Şehit Muhammet Ali Aksu okullarımızda çalışmalarını gerçekleştirdi.

II. grup Proje Koordinatörü Özcan Çıkrıkcı, Dilek Ekici ve Nadide Olgun’dan oluştu.

Grup, etkinliklerini sırasıyla Atatürk, Karayolları Kolin Fatih ve Osman Tural İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.

Etkinliğin içeriğinde projenin yazılış amacı, süreç, hareketlilik faaliyetleri, deneyim paylaşımı ve eğitim faaliyetleri ele alındı.

Sunumlarda bu projenin ilçemiz okullarına ne gibi katkılar sağlayabileceği ifade edildi. Bilgilendirme toplantılarına okulların idareci ve öğretmenleri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI