Advert

SÜRÜCÜLER TİCARİ ARAÇ KULLANABİLMELERİ İÇİN SRC BELGESİ ŞART

Bafra İlçesinde Bafra Ulaştırma Hizmetleri Eğitim Kursu Müdürü Ekrem Arslan, Sürücüleri yakından ilgilendiren SRC Belgesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

SÜRÜCÜLER TİCARİ ARAÇ KULLANABİLMELERİ İÇİN SRC BELGESİ ŞART

Arslan, SRC Belgesinin sürücülerimiz için ne kadar önemli olduğu konusun da önemli açıklamalarda bulunurken, SRC Belgesinin de sürücüler adına ne kadar önemli olduğunu belirtti. Arslan, şu an SRC Kurslarında 20 kişilik 3 sınıfımızda toplam 60 Sürücümüze SRC Belgesi vermek için kurs veriyoruz.

            SRC Kurslarında A – B – C – ve D Gurubu olmak üze 4 gurupta eğitici öğretmenlerimiz tarafından verilen ve hafta içi başlayan kurslarımız devam ediyor.

            A - gurubunda Trafik ve motor, B - gurubunda Kanunlar ile Sigorta, C – gurubunda Trafik ile Davranış Psikolojisi ve D – gurubunda ise İlk yardım dersleri SRC Belgesi almak için kursumuza müracaat eden sürücülerimize eğitici öğretmenlerimiz tarafından veriliyor dedi.

            Arslan ,SRC belgesi standart ehliyet belgesi sahiplerinin, ticari maksatlı kullanılan araçları rahatça kullanabilmeleri için alınması gereken bir belge türüdür.

SRC belgesi alabilmek için öncelikle muafiyetli ya da kurslu olma durumunuza bakılır ve baş vuru sırasında buna göre işlemleriniz gerçekleştirilir. Önemli bir detay ise 25 Şubat 2003 tarihinden önce ehliyet almış sürücülerimiz TC. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından, herhangi bir kursa girmeye gerek kalmadan SRC belgesi alabilmeniz mümkün. Lakin, bu tarihten sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurumlardan herhangi birisine başvuru yapıp, yeterli eğitimi alan ve başvuru şartlarını karşılayan kişiler daha sonra Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan SRC belgesi sınavına katılırlar 100 üzerinden 70 puan almaları gerek. Bundan sonra 3 soruluk interaktif uygulama sınavına girerler ve 2 doğru soru yapmaları gerekir.

            Bunu alan kişiler SRC belgesi almaya hak kazanırlar. SRC Belgesi alan sürücülerimiz artık trafikte hiçbir sıkıntı yaşamadan Ticari araç kullanabilirler ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR