Advert

29 EKİM’DE DOLU DOLU "CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ"

Bugün Cumhuriyet Bayramının 96’ncı yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

29 EKİM’DE DOLU DOLU

              Dün başlayan kutlamalar bugün de ülkenin dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de devam etti. Alaçam şehir stadyumunda yapılan 29 Ekim Bayramı kutlamaları çerçevesinde tamamlan ve "CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ" ile son bulan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşku ile kutlandı.

            Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesinin 96’ıncı yılı. Ülke Cumhuriyet Bayramını kutlamaya hazır. 28 Ekim Pazartesi günü Saat 13.00'de Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından başlayan kutlamalar gecenin geç saatlerine kadar devam eden ve Alaçam belediyesi tarafından düzenlenen havai fişek gösterileri ve davul zurna eşliğinde çeşitli etkinliklerle yüzlerce kişinin katılımıyla cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla son buldu.

            29 Ekim Bayramı kutlamaları çerçevesinde yapılan "CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ" şehir stadyumundan başlayarak lise caddesi üzerinden Cumhuriyet meydanına kadar olan bölümde vatandaşların ellerinde Türk Bayrakları şehitler ölmez vatan bölünmez sözleri ile  yankılanan cadde adeta sallandı. Balkonlarından yürüyüşe destek veren vatandaşlar ise Türk bayrakları ile destek verdi. Alaçam Belediyesi tarafından üç gün önceden ilçe esnafına Türk Bayrağı ve Atatürk posteri dağıtıldı.

            Yapılan "CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ"ne İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, Cumhuriyet Savcısı Emine Söylemez, Garnizon Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, Belediye meclis üyeleri, siyasi parti başkanlarının temsilcileri ve halkın katılı ile büyük bir coşku ile gerçekleşti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR
ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR
EMNİYET’TEN KAMUYA AÇIK ALANLARDA, MASKE VE SİGARA DENETİMİ YAPILDI
EMNİYET’TEN KAMUYA AÇIK ALANLARDA, MASKE VE SİGARA DENETİMİ YAPILDI