Advert

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TELEFON DOLANDIRICILIĞINA KARŞI BROŞÜR DAĞITTI

Alaçam ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, telefon dolandırıcılığına karşı pazar yerinde ve kalabalık yerlerde broşür dağıtıp halkı uyardı.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TELEFON DOLANDIRICILIĞINA KARŞI BROŞÜR DAĞITTI

                 Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede halkının yoğun olarak bulunduğu halk pazarında ve kalabalık olan noktalara esnafa üzerinde ‘Telefon Dolandırıcılığına Dikkat’ yazılı bilgilerin yer aldığı uyarıcı broşürler dağıtarak halkı uyardı.

            Ekipler, afiş ve el ilanlarını vatandaşların yoğun oldukları park, pazar yerleri, banka ATM’leri, resmi kurum ve kuruluşların giriş kapılarına ve halkın yoğun bulunduğu iş yerlerine asıyor. Vatandaşlara da el ilanları dağıtan ekipler, bu sırada vatandaşlarla konuşarak para ve kontör dolandırıcılığı hakkında halkı bilgilendiriyor. Hiçbir devlet memurunun vatandaşa telefon açarak kendisini emniyet mensubu, askeri personel gibi tanıtmayacağını ifade eden ekipler, aynı zamanda hiçbir devlet memurunun da para, kontör ve banka hesap bilgisini telefonla sormayacağını belirtti.

            Vatandaşların herhangi bir mağduriyete uğramamaları için tedbirli olmalarını isteyen İlçe Emniyet Müdür V. Erol Can Keskin, Polis Memurları Murat Aktaş, Bahtiyar Akyol ve Tuncay Ocak vatandaşları uyararak böyle bir durumla karşılaştıklarında 155 polis ihbar hattını arayarak bilgi edinmelerini istediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI