Advert

BAFRA'DA KADIN KOOPERATİFLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ İŞBİRLİĞİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Bafra ilçesinde Kadın Kooprtatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliğinin ikinci tanıtım toplantısı Bafra ilçe Tarım Müdürlüğünün ev sahipliğinde toplantı salonunda gerçekleşti.

BAFRA'DA KADIN KOOPERATİFLERİNİN  GÜÇLENDİRİLMESİ İŞBİRLİĞİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirlerinin sağlanması, Kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve gönürlüklerinin arttırılması kapsamında tanıtım toplantısının birincisinin Çarşamba ilçesi de yapılmasının ardından ikincisi de Bafra'da İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen'in katılımıyla yapıldı.

Saygı ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda ilk konuşmayı Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Bayram Ay yaptı.

Ay, konuşmaına, Cumhurbaşkanlığı birinci 100 günlük İcraat Programı kapsamında " Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması " hedeflenerek 30 Ekim 2018  tarihinde Bakanlığmız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı arasında " Kadın Koopetatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği imzalanmıştır.

Protokolün uygulama esasları doğrutusunda, İl müdürlüğümüz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Ticaret Bakanlığı İl Müdürlüğü ile işgüdüm içeridinde, kadın koopetatiflerinin güçlendirilmesi ve sürdürülebilirliklerini sağlanmasına yönelik çalışmanın uygilanması için " Kadın Kooperatifçiliğini Çalışma grubu " oluşturulmuştur.

Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi işbirliği protokolü ile kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi, görünürlüklerinin arttırılması ve yaygınlaştırılması hedeflenmiş, çalışma ile kadınların kooperatifler yoluyla ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımı konularında iş birliği yapılması amaçlanmıştır şeklinde konuştu.

Bafra ilçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise, Kadın Kooperatiflerinin önemine vurgun yaparken, bu tür kooperatiflerininde  bayanlarımız için hayatı daha kolaylaştırmada yardımcı olacağını belirtti.

Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu, Samsun il Aile Sosyal Politikalar müdürü Tekin Balcı " Kadın Koopetatiflerinin Güçlendirilmesi İş birliği Protokolü konusunda toplantıya katılan davetlilere bilgiler verdi.

Toplantı Ziraat Mühendisi Erkan Altınışık, Ticaret İl Müdürlüğünden  Gülbin Aydın ve Hatice Nazlı Saral'ın "Kadın Kooperatifleri" konulu sunumu ile son buldu.

Kadın Koopetatifleri Toplantısına Bafra ilçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Samsun Tarım ve Orman il Müdürü Bayram Ay, Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu, Aile Sosyal Politikalar müdürü Tekin Balcı Bafra İlçe Tarım müdürü Ahmet Dursun, Daire müdürleri ve çok sayı da Üretici Kadınlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR