Advert

ATATÜRK’Ü ÖLÜMÜNÜN 81. YILINDA SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Alaçam’da da törenlerle anıldı.

ATATÜRK’Ü ÖLÜMÜNÜN 81. YILINDA SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK

             Alaçam’daki Atatürk’ü anma programı, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Programa Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN, Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve halk katıldı. Çelenklerin anıta sunulmasının akabinde sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

İkinci program Saat 09.30’da Alaçam Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda devam etti. Alaçam Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu program yine Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.Programa Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN, Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Erol Can KESKİN, Jandarma Komutanı Samet KURUÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜREŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Fatih Mehmet ÖZTÜRKÇE ve Ömer ŞENER, Sağlık Grup Başkanı Dr. Radi ŞEN, Nüfus Müdürü Kemalettin TAŞDELEN, Belediye Meclis Üyeleri, Alaçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet ÇAY, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ersin İLERİ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Emre KÖSEM, CHP Alaçam İlçe Başkanı Hasan VAROĞLU, MHP Alaçam İlçe Başkanı Erdinç GÜL, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat ÖZYILMAZ ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kısacık ömrüne tamı tamına 57 yıla Balkan harbini, 1. Cihan harbini ve en önemlisi Kurtuluş mücadelesinin verildiği Kurtuluş harbini sıkıştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Cephe savaşlarını küçümser ve "Asıl Savaşımız Cehaletle Savaştır" der.

Program Alaçam Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi,oratoryo gösterisi, slayt gösterileri ile son buldu.

Konuşmaların ardından, çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI