Advert

500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün koordine ettiği “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında 500 fidan Alaçam İlçesi Alidedebölmesi Mahallesi Acem Mevkiinde toprakla buluştu.

500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Program Saat 11.11’de  Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

             Alaçam Orman İşletme Şefi Eyüp Can Çarkacı açılış konuşmada, “Gelecek  nesillere daha yeşil bir Türkiye için ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Alaçam'da da 500 fidanı toprakla buluşturacağız diyerek hadisi şerifle örnek verdi. “Bir kimse herhangi bir ağaç veya bitki dikerse, ondan yenilen şey kendisi için sadakadır, ondan çalınan şey kendisi için sadakadır, yabânî hayvanların yediği şeyler sadakadır, kuşların yedikleri sadakadır, bir kişinin ondan alıp eksilttiği şey de kendisi için sadakadır.” Dedi

            Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar,” Türkiye genelinde gerçekleşen 11 milyon fidan “Geleceğe Nefes” kampanyasında emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Bizler Güneşi görmeden ağacın ve ormanın kıymetini bilmiyoruz. O yüzden ormanlarımızın ve ağaçların kıymeti bilmeli, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmalıyız,” dedi.

            Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman;” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde Türkiye genelinde bütün il ve ilçelerde ağaç dikme günü olarak belirlendi. Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım milletimize ve gelecek nesillere hayırlı uğurlu olsun. Ağaç demek yaşam demek Orman demek gelecek demek bunun farkında olmalıyız. Ormanlarımıza gereken önemi her zaman vermeliyiz.” dedi.

Konuşmaların ardından 500 fidan dikilerek toprakla buluştu.

            Fırat'ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı için sosyal medyada başlattığı 'Mehmetçiğe selam gönder' kampanyasına bir destek de “Geleceğe Nefes” programına katılan protokol üyelerinden geldi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR