Advert

2019 YILI MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Peygamber Efendimizin veladeti münasebetiyle düzenlenen 2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası’nın açılış programı Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.

2019 YILI MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI YAPILDI

Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe, Nüfus Müdürü Kemalettin Taşdelen, Okul Müdürleri, İmam Hatipler ve vatandaşlar katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ile başlayan programın konuşmacısı Alaçam Müftü Vekili, Yakakent Müftüsü Muhammet Salman Hazreti Peygamber'in örnek hayatını anlattı.

            Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, yaptığı konuşmada; Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünde Alaçamlı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid-i Nebi'ini tebrik ediyorum dedi.

            Alaçam Müftü Vekili, Yakakent Müftüsü Muhammet Salman Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda haftanın temasını "Peygamber ve Aile" olarak belirlenen Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle programlarla Hazreti Peygamber'in örnek hayatını, bilhassa da aile yaşantısını, gençler başta olmak üzere  sosyal medyanın aileye etkisine değindi. "Diyanet İşleri Başkanlığımız aile birlikteliğinin çok daha sağlam temeller üzerine devam edebilmesi adına her dönem belli konular işliyor. Bu sene de aile birlikteliğinin daha kuvvetli devam edebilmesi için teknoloji ve aile arasındaki bağı zayıflatan hususları göz önünde bulundurabilmek için bazı spotlar yayınladı. Çünkü sosyal çağdayız, internet çağındayız ulaşılabilirliğin en yüksek olduğu çağdayız. Ancak insanların birbirine en az merhaba dedikleri çağdayız. Aynı evde anne ile baba, yavru ile baba birbirleriyle iletişim çağında iletişimsizlik durumu söz konusu. Hepimizde bilgisayar ve telefon var. Sosyal medya üzerinden sosyalleşme söz konusu. Ancak fiziki sosyalleşmemiz sıfıra inmiş vaziyette. Aile olarak birbirimize zaman ayırmıyoruz. Çocuklarımıza zaman ayıramıyoruz, eşler birbirine zaman ayıramıyor. Buda gelecek noktasında ülke olarak bizi ayakta tutan en iyi müessese olan ailenin daha da zayıflamasına sebebiyet veriyor. İnsanlar yapmış olduğu yemeğin çocuğu tarafından lezzetli bulunup bulunmadığından ziyade koymuş olduğu sosyal medya hesabından beğenilip beğenilmediğini takip eder hale geldik maalesef. Bunu özellikle Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığımız çok güzel bir farkındalık oluşturmak adına çalışmalar yaptı. Ailemizin daha güçlü ve kuvvetli olabilmesi için sosyal medyada, internette değil kendi beşeri münasebetlerimize zaman ayırabilmemiz gerekiyor. Bu farkındalığımız bu tarz programlar vesilesiyle yerine getirirsek aile müessesemizi daha sağlam ve kuvvetli olmasına vesile olabiliriz" şeklinde konuştu.

            Konuşmalar sonunda çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK