Advert

TEŞEKKÜRLER YEPAŞ

Alaçam Kızlan Mahallesinde bulunan "Kızlan İlkokulu'nu" sil baştan yenileyerek öğrencilerin kullanımına sunan ve bütün bakımları YEPAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan okulda teşekkür programı düzenlendi.

TEŞEKKÜRLER YEPAŞ

Düzenlenen Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdür V. Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Milli Eğiti Müdürü Sezai Tural, Şube Müdürleri Ömer Şener ve Fatih Mehmet Öztürkçe, YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, Türk Eğitimsen 1 Nolu Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Kızlan İlkokulu öğrencileri katıldı.

            Açılış konuşmasını Kızlan İlkokulu Müdürü Ayhan Dodur yaparak şunları söyledi; Sayın Kaymakamım, Sayın Genel Müdürüm, Türk Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanım, Protokolün değerli üyeleri, Basınımızın güzide elemanları, elleri öpülesi meslektaşlarım, geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler; 

            Normalde insanlara hitap ederken rahat bir insanım. Ancak insanların bazen duygulandığı, konuşamadığı, kelimelerin boğazına düğümlendiği anlar olmuştur. İşte benim de çok duygulandığım, cümlelerin boğazımda düğümlendiği, kelimelerin kifayetsiz kalacağı bir konuşma olacaktır bu.

            Nisan Mayıs aylarıydı İl Başkanım Levent Kuruoğlu beni aradı, Yepaş Genel Müdürü Arif Abi  yardım etmek için Samsun’dan okul ismi isteyince ilk sen aklıma geldin ve senin ismini verdim dediğinde mutluluktan duygulanmıştım. Bunu okulumuz Whatshapp gurubunda arkadaşlarımla paylaştığımda, öğretmen arkadaşlarımın mutluluğunu görmeye değerdi. Çünkü öğretmenlik mesleği bu mutluluğu gerektiriyordu. Bireysel anlamda getirisi olmayan, ancak öğrenci ve okul anlamında çok güzel getirisi olan bir şeydi bu.

            Sayın Genel Müdürüm; her ne kadar sizleri tanımasak ta Mayıs ayından beri sürekli sizinle birlikteydik. Bizlere şimdiye kadar ki en güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesini verdiniz. Teşekkür ederim. Zaman zaman Levent Başkanımla bir araya geldiğimde “Başkanım bizim YEPAŞ işi ne oldu ?” diye sorunca, “Sorun yok Arif Abi söz verdiyse yapar.” dedi.

            Bir gün Levent Başkanım ile okul ziyaretine giderken “Başkanım YEPAŞ” dedim. Hemen anladı ve Sayın Genel Müdürümüzü arayarak “Arif Abi Okul müdürü yanımda beni sıkıştırıyor.” Dedi. Ve o gün sayın Genel Müdürümüzün Özel Kalem Müdürü beni arayıp okulumuzu ziyarete geleceklerini söylediklerinde heyecanım daha çok arttı. YEPAŞ yetkilileri defalarca ihtiyaçlarımızla ilgili okulumuza ziyaretlerde bulundular. Biz de zaten hepsi yapılamaz ama yine de şansımızı deneyelim düşüncesi ile tüm ihtiyaçlarımızı istedik.

            Şaka gibiydi, Hakan Bey ve Mustafa Bey okula geldi. Keşif yaptılar. Mustafa Bey projeden kendisinin sorumlu olduğunu, Sayın Genel Müdürün kendisine her şey en iyi şekilde olsun şeklinde talimat verdiğini söyleyerek güzel bir iletişim içerisinde tadilata başlandı. Her gün Mustafa Bey ve ekibi Samsun’dan gelerek, sabah sekiz akşam sekiz, mesai gözetmeksizin büyük bir özveri ile çalıştılar.

            Ben Sayın Genel Müdürüm Arif Akşam Bey’e İl Başkanım Levent Kuroğlu’na YEPAŞ Özel Kalem Müdürü Seda Hanım’a, Hakan Bey’e ve bizzat her gün gelip çalışan Mustafa Bey’e ve ekibine bu parlayan minik gözler adına,  İlçemiz ve meslektaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Sayın Genel Müdürüm; Kızlan İlk ve Ortaokulu olarak bizlerden elinizi çekmeyeceğinizi düşünüyorum.

            Bir Çin atasözü der ki; “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan pirinç ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan meyve fidanı dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir.” Sayın Genel Müdürüm; Siz yüz yıl sonrasını düşündünüz Allah sizlerden razı olsun.

            Sayın Kaymakamım, Biz Öğretmenler, öğretmenim diyen bir sesle coşarız. Başarıda sevinci, mutsuzlukta ise hüznü paylaşırız öğrencilerimizle. Kısacası hayatı, sevgiyi ve hüznü paylaşırız.

Her hasta olan vatandaşımızın bulduğu şifada, insanlığa yararlı her yeni buluşta, uygarlığın her basamağında öğretmenden bir iz vardır. İşte bütün bu değerler biz

            Sayın Kaymakamım, Eğitim ordusunun Kızlan neferleri olarak zor mevsim şartlarında, özveri ile çalışan, okulumuzu evi olarak gören, fedakar ve cefakar meslektaşlarıma ve mesai arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

“Bastığın yerleri «toprak! » diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehîd oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyâları alsan da, bu cennet vatanı.”

            Daha Sonra Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu şunları söyledi; Bizler yöneticiler olarak yapılan işlere aracılık yapmak ve o insanları yardıma ihtiyacı olanlarla buluşturmaktır. Eğer bir nebze yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere dedi. 

            YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam ise; Bizler Öğrencilerimize yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere, onların güzel bir ortamda eğitim almaları bizim için çok sevindiricidir. Eğitime Yapmış Olduğumuz yardımlar her zaman takdirle karşılanmıştır. "Türkiye'nin yarınlarına imza atacak idareciler çıkacak bu okuldan. Türkiye'nin yarınını aydınlık kılmanın yolu eğitimi daha iyi kılmaktan geçiyor dedi. 

            Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman; YEPAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Kızlan Mahallemizdeki İlkokula bu tarz yardımlarından dolayı başta Genel Müdürümüz Arif Akşam beye buradan çok teşekkür ediyorum. İlçemizdeki eğitim öğretim bizler için büyük önem arz etmektedir. Alaçam Kaymakamlığı olarak okullarımıza her türlü yardım ve desteğimizi sunduk, sunmaya da devam edeceğiz dedi. Kaymakam Zaman Müdür beyin azmi ve duygusal konuşması beni de duygulandırdı dedi.

Program sonunda katkılarından dolayı YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam'a ve Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu'na Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman tarafından teşekkür plaketi, öğrenciler tarafından ise çiçek buketi takdim ettiler.

            program sonunda öğrencilerin YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam'ı koşarak kucaklamaları gözlerden kaçmadı. Her birini ayrı ayrı kucaklayan Akşam öğrencilere çikolata dağıttı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK