Advert

KARAHÜSEYİNLİ'DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Çerçevesinde İlk ve Orta Okulunda Kutlama Programı Gerçekleştirildi.

KARAHÜSEYİNLİ'DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Program saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Görevleri başında hayatını kaybeden ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimiz için slayt gösterisi izlendi.

            Okul öğrencilerinin sunduğu programın açılış konuşmasını Türkçe öğretmeni Elif Toprak yaparak şöyle seslendi. İnsan, dünyaya geldiğinde, daha bebek iken gözlerini açar açmaz çevresindekilerini hissetmeye çalışır. Yemeği, içmeyi, emeklemeyi, yürümeyi, koşmayı ve konuşmayı öğrenir. Kendisini ve çevreyi algılamaya çalışır. Tüm bunlara karşın yine de yardıma muhtaçtır.

            İnsanın yaşamdaki ilk yardımcıları anne, baba, abla, ağabey, nine ve dedesidir. Büyüyüp gelişen çocuk bilgilenme sürecine girer. Bu nedenle aile içi eğitim ve öğretim yetersiz kalır. Çocuğun bu döneminde ihtiyaç duyduğu bilgileri, ancak okulda öğretmen kılavuzluğunda sistemli bir eğitimle olacağı ve yönlendirileceği somut olarak ortaya çıkmıştır. Okulun ve öğretmenin devreye girmesiyle ailenin de bu konuda sorunu çözülür.

            Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.

            Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir.                   Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır.

Bu duyguları geliştirmek amacıyla okulumuzda da bir kutlama programı gerçekleştirildi.

            Öğrenciler tarafından seslendirilen  Öğretmenim, Öğrenci bir fidandır, Yıllar Sonra, Benim Adım Öğretmen isimli şiirlerle sona erdi. 

            Günün anısına okulumuzda organize edilen "Öğretmenler Günü Yemeği" ile 24 Kasım öğretmenler Günü Kutlama Programı tamamlanmış oldu.

            Okul Müdürü Bayram Bircan, Okulumuzda Öğretmenler günü programı hazırlayan kıymetli öğrencilerime çok teşekkür ederim. Değerli Meslektaşlarım Öğretmenler günümüz kutlu olsun dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR
ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR
EMNİYET’TEN KAMUYA AÇIK ALANLARDA, MASKE VE SİGARA DENETİMİ YAPILDI
EMNİYET’TEN KAMUYA AÇIK ALANLARDA, MASKE VE SİGARA DENETİMİ YAPILDI