Advert

AYYEG-DER OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINI YAPTI

Alaçam - Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği “AYYEG-DER” Olağanüstü Genel Kurul Toplantısını yaparak yeni yönetim kurulu ile çalışmalarına başladı.

AYYEG-DER OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINI YAPTI

               21/11/2019Perşembe Günü Yakakent Çözüm Merkezi Salonunda Dönem Başkanı Hüseyin KIYMA Başkanlığında Alaçam - Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneğinin Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. İki İlçenin tüm mahallelerinde faaliyet gösterecek olan Dernek, kapsadığı kırsal alanda kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörü bir araya getirerek yerel kalkınma odaklı faaliyetler gerçekleştirecek.

            Yapılan kongre sonucu Dernek Başkanlığına seçilen Zergün DEMİRCİ; Alaçam - Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği “AYYEG-DER”in ilçe sınırları içerisinde yerel kalkınmayı sağlamak için faaliyetler gerçekleştirmek üzere kurulan bir yapı olduğunu, Alaçam ve Yakakent'e vizyon katan halkla birlikte çalışan ve üreten bir sivil toplum kuruluşu olma misyonu ile çalışma içinde olacaklarını belirterek, “Birlikte üreten, gelişen, yerel kültürünü avantaja dönüştüren, eksikliklerini gidermiş bir Alaçam ve Yakakent için öncü güç olmayı hedefledik. Bu doğrultuda da arkadaşlarımızla tüm gücümüzle çalışacağız” dedi. Başkan DEMİRCİ, önceki dönemde hazırlanan Yerel Kalkınma Stratejisinde (YKS) eksik kalan kısımları ve revizyon gerektiren alanları kısa zamanda tamamlayarak TKDK’ya teslim edeceğiz. Yönetim Kurulundaki arkadaşlar şu an var güçleri ile gece gündüz demeden çalışmaktadırlar. Gündüz mesai saatleri dışında da akşamları toplanarak çalışmalar yapmakta, Samsun TKDK’da yapılan toplantılara iştirak etmektedirler. Teslim edilecek YKS’nin TKDK tarafından kabulünün ardından temel amaçlarının bölgenin kalkınma sorunlarını, önceliklerini ve sorunların çözümüne yönelik projeler geliştirmek olduğunu söyledi. DEMİRCİ, “Ayrıca bölgemizin mevcut kırsal çevre, su, toprak, mera ve biyolojik kaynaklarını korumak ve bu kaynakların sürdürülebilir kullanımının önündeki sosyal, ekonomik, idari ve bürokratik engelleri aşmaya yönelik çalışmalar yapmakta amaçlarımız arasında. Her şeyden önemlisi de bölgede, yeni iş imkanlarının oluşturulması, ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve kırsal alanlarda yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yapacağız” dedi.

            Alaçam - Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği, “AYYEG-DER”in Yeni Yönetim ve Denetim Kurulları ise şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu:

Başkan Zergün DEMİRCİ, Başkan Yardımcısı Hüseyin KIYMA, Genel Sekreter Mehmet MANDİL, Sayman Murat GÜNEY, Üye Mustafa KÖKDUMAN,Ramazan ACAR, Üye İsa ŞENTÜRK, Üye Vahide TOPAL, Üye Mustafa İNAN, Üye Mustafa KAHYA, Üye Muhammet ALTUN ve ÜYE Filiz AYNUR.

Denetim Kurulu:

Vedat ÖZYILMAZ, Yaşar GENÇ ve Mehmet GÜREŞ'den oluştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR