Advert

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Alaçam Resai Aydın İlkokulu tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

            Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Ömer ŞENER, Fatih Mehmet ÖZTÜRKÇE, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İLERİ, Okul Müdürleri ve öğrencilerin katılımı ile Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

             Sunuculuğunu Resai Aydın İlkokulu Öğrencilerinin yaptığı programa öğrencilerin İnsan Hakları ile ilgili konuşmaları ve slayt gösterileri ile devam etti. İnsan haklarının var oluştan hayatımızın sonuna kadar vazgeçilmez, devredilemez ve kutsal bir hak olduğunu söylediler. İnsanların var olduğundan bugüne kadar haklarına sahip olma konusunda büyük mücadeleler verdiğini hatırlatan öğrenciler, “Hepimiz insan olarak yaradanın, bir emaneti olarak saygıya, hukuka ve haklara sahip olma hakkına sahibiz. Bütün haklar insanlar için eşit şekilde kullanılmak üzere insanlara verilmiştir” dedi.

              Resai Aydın İlkokulu Öğreten ve Öğrencileri tarafından hazırlanan Başlık parasının anlatıldığı parodi öğrenciler tarafından anlatıldı. İzleyiciler tarafından izlenen parodi takdir tıpladı.

BUGÜN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ

             1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmesi üzerine her yıl 10 Aralık İnsan Dünya İnsan Hakları günü olarak kutlanmaktadır. Bu önemli günde herhangi bir dil, din, cinsiyet, ırk, renk gözetmeksizin her insanın eşit olduğu ve kendi yaşama ve özel hakları olduğu vurgusu yapılmaktadır.

10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ NEDİR?

            İnsan Hakları Günü her yıl, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin BM Genel Kurulu tarafından 1948 yılında kabul edildiği gün olan 10 Aralık tarihinde kutlanmaktadır. Bu yıl İnsan Hakları Günü’nde, ırk, renk, din, cinsiyet, dil, siyasi veya diğer görüşler, ulusal veya sosyal köken, mülkiyet, doğum veya diğer statüler sebebiyle ayrımı gözetmeksizin herkesin doğal insan haklarına sahip olduğunu ilan eden İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 70. yıldönümünü kutlamak için bir yıllık bir kampanya başlayacaktır. Beyanname 500'den fazla dile çevrilerek, dünyanın en çok çevrilen belgesi unvanına sahip olmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI