Advert

Kaymakam Zaman Balıkçılarla Buluştu

Alaçam Toplu Doyran ve Göçkün Köyleri Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Demir, Toplu Mahallesi Muhtarı Ali Yetmişbir ve balıkçılarında hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Zaman, balıkçıların sezondan umutlu olduğunu gördü.

Kaymakam Zaman Balıkçılarla Buluştu

Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Demir, 1 Eylül itibariyle başladıkları av sezonu ile ilgili bilgiler vererek şunları söyledi, Bu günlerde kıyı balıkçılarının ağlarına bol miktarda Palamut, istarvit, Mezgit, gibi balıkların takıldığını belirterek sezondan çok umutlu olduklarını ve bu seneye kadar böyle büyük boyda palamut yakalamadıklarını dile getirdi.

Palamut, hem balıkçının hem de vatandaşın yüzünü güldürdüğünü belirten Başkan Demir, "Bugünlerde kıyı balıkçılarımızın ağlarına da fazla miktarda palamut takılmakta dedi. Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Demir son olarak, hamsi sezonuyla ilgili şimdiden bir değerlendirme yapmanın uygun olmayacağını, av döneminin başlamasıyla birlikte balığın durumuna göre söylemlerde bulunulmasının daha doğru olacağını palamutun bol olduğu yıl hamsinin çok az olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR