Advert

ANAOKULU’NDA SEMAZEN GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ

Alaçam Anaokulu Müdürlüğü tarafından okul öğrencilerine Mevlana haftanımda semazen gösteri si sundu.

ANAOKULU’NDA  SEMAZEN GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ

Okul Müdürü Nagihan ÇAĞLAK BAY; Mevlana’nın ‘’Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz’’ sözünü benimsemiş olan Alaçam Anaokulu yine bir farkındalık çalışması yaparak Mevlana Haftası boyunca yaptığı etkinliklere, okula semazen getirterek  son noktayı koydu.

Okul Müdürü Nagihan ÇAĞLAK BAY;  ’’Çocukların küçük yaşta Mevlana’yı  tanımalarına, Mevlana’nın tüm insanlığı saran sevgisini minicik yüreklerinde hissetmelerini sağlayamaya çalıştıklarını ve hafta boyunca   insanlara sevgi-saygı dolu olmak, hoşgörülü, bağışlayıcı, paylaşımcı  olmak ve yardımseverlik gibi değerler üzerinde durduklarını; semazen gösterisiyle de o büyülü atmosferi yaşamalarını sağladıklarını ifade etti.

Mevlana’nın ahlakı, aklı, tavrı, idrakı, ilmi, hikmeti, sevgisi, davranışları ve yaşamı ile yüceliği öğreten büyük bir ilim adamı olduğunu söyleyen Nagihan ÇAĞLAK BAY; “Mevlana İslam dinimize büyük hizmetler de bulunmuş Türk büyüklerimizdendir. Hazreti Mevlana’nın anlayışında insan ilahi sıfatlarında tecelli ettiği bir küçük alemdir ve Kuran’ın ey insanlar hitabında bütün bir insanlık gizlidir. Mevlana Hazretlerine göre dünya her an yenilenmekte, hayat tıpkı su gibi hep yeniye akıp gitmektedir. Hazreti Mevlana dini, çalışmanın, üretmenin, paylaşmanın ve iyilikte yarışmanın güvencesi olarak görür. Bu büyük ilim adamımızı anaokulu öğrencilerine tanıtmak ve anlamak için bizlerde çeşitli etkinliklerde bulunduk. Kişiliklerin şekillendiği bu yaşlarda onlara değerlerimizi, hoşgörülü, cömert, yardımsever olmayı öğrettik. Öğrencilerimiz çevrelerine karşı hoşgörüde deniz gibi olmaya, cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi olmaya karar verdiler. Bu düşüncede olan kendisi küçük, gönülleri büyük öğrencilerimizi ve öğretmenlerini kutluyorum” dedi.

Okul Müdürü Nagihan ÇAĞLAK BAY;  Mevlana Hazretleri ahlakı, aklı, tavrı, idraki, ilmi, hikmeti, sevgisi, davranışları ve yaşamı ile yüceliği öğreten büyük bir ilim adamıdır. “Ya Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol” sözüyle dini İslam’a büyük hizmetleriyle tanınan Türk Büyüklerimizden Mevlana Hazretlerini Anaokulu öğrencileri olarak tanımak ve anlamak için çeşitli etkinliklerde bulunduk. Öğrencilerimiz  ile birlikte semazen gösterileri ve Mevlana haftasını Kutladık” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR