Advert

ANAOKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Alaçam Anaokulunda Yerli Malı Haftası Etkinlikleri yapıldı. Yerli Malı Haftası kapsamında öğrencilerimiz evlerinden ailelerinin yaptığı pasta, kek, börek, meyve gibi yiyecekler getirdiler.

ANAOKULUNDA YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin, tüketilecek ürünlerin bölgemizde üretilen ürünlerden seçilmesinin önemi ve bu şekilde ülkemizin gelişimine nasıl katkı sağladığımız konusunda Alaçam Anaokulu Öğrencilerine bilgiler verildi.

       Alaçam Anaokulu Müdiresi Nagehan ÇAĞLAK BAY; Tutum, yatırım ve Türk Malı kullanma alışkanlıkları küçük yaşlarda kazanıldığından çocuklarımıza yalnızca kendine ait ürünleri değil, elektriği, suyu, okulda kullanılan ortak ders araçlarını da tutumlu ve özenle kullanmaları, alışveriş yaparken 869 ile başlayan barkod numarasına dikkat etmeleri gerektiği öğretildi. Okulumuzda yerli ürünler sergisi yapılarak yerli ürünler öğrencilere tanıtıldı. 

“SINIF SINIF KUTLADIK”

etkinliğin önemine değinerek amacımız çocuklarımızı bilinçlendirmek diyerek “ Okul öncesi eğitim programında belirli gün ve haftalar kapsamında her yıl 12 Aralık ve 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan yatırım ve Türk malları haftasını okulumuzda yerli malı haftası olarak etkili bir şekilde sınıf sınıf kutladık. Okul öğrencilerimiz kıyafetleri giyindi. Hem kültürel yiyecek birlikteliği hem kıyafet birlikteliği sağlanarak kültürler arası eğitimler yaptık. Bugün okulumuzun bütün sınıfıfları kapsayan ülkemizde yetişen sebze ve meyveler ile atık malzemelerden oluşan ailelerimizin katkıları ile kostümler hazırlayarak öğrencilerimize giydirdik dedi.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR