Advert

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Türkiye genelinde yapılan Siyer-i Nebi yarışması, AGD Alaçam ilçe temsilciliği tarafından 15 aralık pazar günü, İlçemiz İmam Hatip Lisesinde ülke geneliyle eş zamanlı olarak yapıldı.

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI YAPILDI

Alaçam'daki 4 ayrı lisenin öğrencilerinin katıldığı sınavda, öğrenciler Hz. Peygamberin hayatını öğrenerek kıyasıya yarıştılar. Samsun İl 1.'sine Umre, Alaçam 1.-2. ve 3.'sune ise burs hediyesi verilecek. 31 Aralık 2019 Salı Akşamı "Mekkenin Fethi ve Siyer-i Nebi Ödül Töreni" programında açıklanacak sonuçları heyecanla bekleyen öğrenciler adeta gün sayıyor.

Yarışma günü açıklama yapan AGD ilçe temsilcisi Faruk PALA, Yarışmanın gayesi, Alemlere rahmet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in örnek kişiliğini ve ahlakını neslimize aktarmak, gökkubbede hoş bir sada bırakmaktır. Siyer- i Nebi, peygamberimizin hayatını anlamak, anlatmak üzere yapılmış olan bir sınav olduğunu söyleyen PALA, "Gençleri yetiştirmek için Peygamber Efendimizi daha fazla tanımamız gerekiyor. Çünkü o alemlere rahmet olarak geldiği gibi kendi ifadesiyle 'Benim en önemli görevim muallimliktir' dolayısıyla biz öğretmenlerinde en önemli rehberi ve biz öğretmenlerde peygamber mesleğini icra ettiğimizi düşünüyoruz." dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR