Advert

2019 SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA TIRMANIŞI

Alaçamda bir ilki gerçekleştiren Doğa Sporları Alaçam Gurubu gerçek manada Sarıkamış Şehitlerinin ruhuna uygun bir etkinlik düzenledi.

2019 SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA TIRMANIŞI

              Sabah Saat 08:00'da Yüksek Okulun önünde toplanılıp Dürmen Dağı zirve çıkışı gerçekleştirilmiştir. Ciddi manada  hava şartları zor olacağından yanımıza donanımlı malzeme alarak soğuktan korunduk.

                Doğa Sporları gurubu adına Kadir DEMİR, Kızlan merkezden başlayan tırmanış sabah saat 09:30'da başladı Dürmen Dağı zirve eteklerinde saat 11:30 gibi vardığımızda yoğun kar ve tipinin şiddetine maruz kalmamıza rağmen etkinliğimize devam ettik. Yaklaşık 3 saatlik zorlu ve yorucu bir tırmanıştan sonra Dürmen Dağı zirvesine ulaştık. Zaman zaman 1 metreyi bulan  kar ve eksi yedi ye kadar düşen soğuk ciddi zorluklar yaşattı bizlere. İniş yolunda ise kar’ın daha da fazla olmasından dolayı  kendimize yol açmakta zorlandık. Orman içine indiğimizde ise yabani hayvanların soluklarını ensemizde hissettik bazen. Her yer Kurt çakal domuz vb. hayvanların izi ile doluydu. Nihayetinde 18 kmlik zorlu yoğun kar, tipi ve ciddi denilebilecek soğuğa rağmen gurup üyelerimiz ile birlikte kazasız ve sıkıntısız bir şekilde  etkinliğimizi bitirdik.

                Yaklaşık 7 senedir Alaçamın ıssız ve bir çok insanın adım atmadığı yerlerde yaptığımız etkinliklerde maddi manevi her anlamda yanımızda hissettiğimiz, Ziraat Odası Başkanı ve Ortaköy Mahallesi Muhtarı Hüseyin BEDİR'e, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat ÖZYILMAZ'a, İstanbul seyahat Firması  sahibi Atalay YILMAZ'a, Alaçam'ın Sesi Gazetesi ve Şentürk Matbaası sahibi İsa ŞENTÜRK'e, Bu vesile ile gurubumuz adına Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR