Advert

ŞEHİT ERDAL BOLAT MTAL FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR

Alaçam Şehit Erdal Bolat MTAL yürüttüğü ERASMUS+ çalışmaları ile ilçede adından söz ettirmeye devam ediyor.

ŞEHİT ERDAL BOLAT MTAL FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR

              19-20-21 Kasım 2019 tarihlerinde Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Samsun'da Akademi sistemiyle gerçekleştirilen eğitim faaliyeti sonucunda sertifika almaya hak kazananlara belgeleri verilmek üzere sertifika töreni düzenlenendi.

            İlçemiz liselerinden Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir Avrupa Birliği Erasmus+ projesi yürütmektedir. Avrupa Birliği tarafından yürütülen bir proje programı olan Erasmus+ KA101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde sunmuş oldukları proje 4019 proje başvurusu içerisinde 100 puanlık sistemde 91 puan alarak hibe desteği almaya hak kazanmış ve seçilen 166 proje içerisine girmiştir.

            Projenin konusu öğrenci devamsızlığının ve erken okul terkinin önlenmesidir.Yaklaşık 2 yıldır kurum bu projeyi yürütmektedir. Bu süreçte birçok faaliyet gerçekleştirdiler. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Samsun Akademi bünyesinde 3 günlük eğitim düzenlenmiştir. Gönüllü öğretmenlerin katıldığı kursta başarılı olanöğretmenlere belgeleri Okul MüdürüAbdulkerim AÇIKGÖZ tarafından verildi.

            AÇIKGÖZ yaptığı açıklamasında, "Öncelikle bu projenin yazımında, başvurusunda ve hayata geçmesinde önemli pay sahibi olan okulumuz Elektrik Elektronik Teknolojisi Öğretmeni Özcan ÇIKRIKCI’ya ve Matematik Öğretmenimiz Betül AKSU’ya sahsım ve sizler adına çok teşekkür ediyorum. Projemizin yürütme aşamasında bulunan ve üstün gayret göstererek çalışan İngilizce Öğretmenimiz Nadide OLGUN’a, Edebiyat Öğretmenlerimiz Elvan KIR ve Dilek EKİCİ’ye de teşekkür ediyorum.

            Projemiz kapsamında okulumuzdan ben dahil burada bulunan 6 personelimizle9-16 Haziran 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Floransa şehrinde çok yararlı bir eğitim aldık. Ayrıca orada bir meslek lisesini ziyaret edip bilgi alarak gözlemlerde bulunduk. Edindiğimiz bu bilgi ve deneyimleri paylaşmak için projemizin amaçları doğrultusunda ilçemiz yerelinden başlayarak yaygınlaştırma faaliyetleri düzenlemekteyiz. Bu kapsamda 19-20-21 Kasım 2019 tarihlerinde Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir eğitim faaliyeti gerçekleştirdik. Bu faaliyette proje ekibimiz edindikleri bilgileri kursumuza katılan diğer öğretmenlerimize aktardı.

Çok güzel ve etkili bir çalışma oldu.

            Bu etkinliğimize gönüllü olarak katılarak mesleki olarak kendilerini geliştirmek isteyen ve projemize destek veren kıymetli öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Tören, öğretmenlere başarı sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR