Advert

BAFRA TSO'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KAHVALTISI

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Düzenlediği Programda Bafra - Alaçam ve 19 Mayıs İlçelerinde Görev Yapa Gazetecilerle Şimal Kafe de kahvaltıda bir araya geldi.

BAFRA TSO'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KAHVALTISI

          Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel BAŞAR, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur AYDINER MERAL ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Katıldığı Kahvaltı Programında Konuşan Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel BAŞAR 2019 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

          BAŞAR Konuşmasında Şu İfadeleri Kullandı; Tarıma dayalı ihtisas sanayi organize bölgemiz 2013 Haziran Ayında Bafra Belediyesi, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra Ticaret Borsası ve Ziraat Odasının Öncülüğünde İlk Önce Bir Protokolle Başlayan ve 2020 Yılı Ocak ayına geldiğimizde de artık ihalesi yapılması için gün sayan bir projedir.

            Burada 35 dekarlık en büyük 24 dekarlık olmak üzere parseller oluşturduk bunun projeleri bitti bu projeleri aşamaları sizinle defalarca paylaşmıştık her zaman söylediğim gibi “Her 100 basamaklı bir merdiven ise bugün 70. basamağına gelmiş bulunmaktayız”. Yer seçim komisyonu kararları, arazinin teşebbis heyeti adına tescil edilmesi, arazinin içerisindeki 35 dönüm vatandaş arazisinin kamulaştırılması, arazinin kadostrol işlemlerinin yapılması, üst yapım modül geliştirilmesi, arazinin parselasyon işlemlerinin bitmesi ve şu anda parseller de bitti inşallah onu da bugün yarın teslim alacağız. Artık arazinin alt yapı keşiflerinn yapılması ve keşiflerin belli olması 2019’un sonaylarında bitmişti ama biz ihale yapılmasını bizde istemedik çünkü zaten müteahhite yer teslimi yapıp işe başlayamamaktı. dün bakanlıkla görüşme yaptığımız görüşmede çok kısa zamanda ihaleye çıkacak. bafra sera organize sanayi bölgesi 2020 yılında alt yapı inşaata başlayacak dedi.

            Tarıma dayalı ihtisas sanayi organize bölgemizin çok ciddi talepleri var. şuan arsa tahsisine başlasak elimizdekiler çok çabuk bitecek. Kısaca sera OSB’deki en büyük arzumuz insanlar 5 dönüm arsada geçinemez fakat 5 dönüm serada rahatlıkla geçinebilir. Tarımda alınan ürün 12 aya yayılır. Bafra‘ya bu işi alıştırmamız gerekiyor karma ve medikal organize sanayi bölgesi ile ilgili elimizde birinci etapta 6 parsel kaldı. Ciddi miktarda çok sayıda elaman çalıştıracak yatırım kısa zamanda Bafra‘ya gelecek. Arsa tahsisi olmadığı için daha fazla bilgi vermeyeyim ifadelerini kullandı.

            İkinci etabın altyapısı 2020 sonunda bitim olacak. ihaleler Ankara’da yapılıyor. çünkü tarım bakanlığı ve sanayi bakanlığı kredilendirdiği için bu aşamalarda olmak zorunda. Bizim bölgemizde bu ihaleleri yapmak adına teknik ekibimiz yetersiz. Bu İhaleleri Bafra’da yapmamız mümkün değil. Biz altyapımızı bitirdikten sonra verilen taahhüttün yerine getirilip getirilmeyeceğini göreceğiz. Biz her şekilde bu konuda kazançlıyız. Bölgemizin marka değerinin arttırılması için OSB çok önemli. Diğer ilçelerimize de çok değerli faydası olacaktır.

            Üniversite konusunda da yeni bölümler açılması ve etkin bir kampüs olması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Dışarıdan gelip de bu kampüsü gören insanlar yurt yetersizliğinden kayıt yaptırmadan dönenler var.

            Bir Yurt Planlaması Mutlaka Yapılmak Zorunda. Eczacılık Fakültesi Konusunu Da Titizlikle Takip Ediyoruz” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI