Advert

USTALAR KURSİYERLERLE BULUŞUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" etkinliği Alaçam'da uygulanıyor.

USTALAR KURSİYERLERLE BULUŞUYOR

                Ziyarette Kaymakam ZAMAN’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, Şube Müdürleri Ömer ŞENER ve Fatih Mehmet ÖZTÜKÇE, Alaçam Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ersin İLERİ Müdür Yardımcısı Şaban TONGAL, Göçkün Mahallesi Muhtarı Seçim YILDIZ eşlik etti.

            Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geleneksel el sanatlarının yaşatılması ve yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan "Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" projesi kapsamında, Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Göçkün Mahallesinde bulunan "Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" Makine Nakışı kursu etkinliği çerçevesinde Makine Nakışı, Usta Öğreticisi Fikriye PATAZ, Kaymakam ZAMAN'a kurs hakkında bilgi verdi.

            Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN Kursiyerlerle sohbet ederek sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. Kurs hocası Fikriye PATAZ'dan kurstaki çalışmalarla ilgili bilgiler alan ZAMAN, kursiyerlerin çalışmalarını inceledi. Yıl sonunda mutlaka el emeği göz nurlarının sergileneceği bir sergi açıp birbirinden güzel ürünlerin vatandaşların beğenisine sunulmasını istedi. "Ustalar kursiyerlerle buluşuyor" projesini yerinde inceledi.

            Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ersin İLERİ; "Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce haftanın yedi günü ve hafta sonları yapılan kurslarımız aralıksız devam etmekte olup, çeşitli alanlarda 60 kursumuzda yaklaşık 1375 kursiyerimiz eğitim görmektedir. Bu kurslar yöre insanımızın hem meslek sahibi olması hem de aile ve yöre ekonomisine katkı sağlaması bakımından çok önem arz ediyor. Yöremiz için önem arz eden ve vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda açılan bu ve buna benzer kurslara ilginin gün geçtikçe artığını ve  artmaya da devam edeceğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI