Advert

KARNELER KAYMAKAM ZAMAN'DAN

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı yarıyıl tatili başladı. Alaçam’da 3.350'ye yakın öğrenci 15 gün süren bir tatile girdi. Bu yıl karne töreni Cuma günü saat 10.00’da Resai Aydın İlkokulu’nda Kaymakam Fikret ZAMAN'ın katılımı gerçekleşti.

KARNELER KAYMAKAM ZAMAN'DAN

İlçemiz Resai Aydın İlkokulu’nda bugün gerçekleşen karne dağıtım törenine, İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can KESKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, Okum Müdürü Recep YEŞİLYURT okul öğretmenleri öğrenciler ve veliler katıldı.

            Karne dağıtım töreninde konuşan Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN şunları söyledi; “Bizlerin asla unutamadığı anlardan birisi de aldığımız karne günleridir. Alaçam’da öğrencilerimizin bu mutlu günlerinde onlarla beraber olmak onların sevinçlerini, mutluluklarını gözlerinde görüyor olmak bizlere de ayrı bir heyecan ve zevk katmıştır çalışma şevkimizi daha da artırmıştır. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizleri çok sevdiğimi; okullarınızı, sınıflarınızı ziyaret ettiğimde her vesile ile ifade etmeye çalışıyorum, müsait zamanlarda okullarımızı ziyaret ederek tüm eğitimin paydaşları ile sohbet etmeye onların dertlerini sıkıntılarını dinlemeye devam ediyorum.

            Tüm eğitim camiamıza 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk dönem çalışmalarınızdan, azminizden ve fedakârlıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, idareci, öğretmen, öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum dedi.

ÖĞRENCİLER TATİLDE DİNLENMELİ

            Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, “2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı yarıyıl tatiline 17 Ocak Cuma günü başlamış oldu. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz 15 günlük bir tatile girdiler. Alaçam’da 3.350 öğrenci öğrencimiz tatilin özellikle dinlenmek için olduğunu biliyoruz. Öğrencilerin ödevlerle meşgul edilmemesi adına öğretmenlerimize bir hatırlatmamız olacak. Öğrencilerimizin kitap okuması, test çözmesi elbette normaldir ama tatilin bir ödev yapma zamanı olarak değerlendirilmemelidir” şeklinde ifadeler kullandı. 

AİLELER ÇOCUKLARI İLE ZAMAN GEÇİRMELİ

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL,, “Ailelerin çocukları ile zaman geçirebilecekleri programlar yapmaları ve aile büyüklerini ziyaret etmeleri büyük önem arz etmektedir. Öğretmenlerimiz de bu süreçte dinlenmiş olarak ikinci dönemde eğitim öğretime geri dönecekler diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR
ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR
EMNİYET’TEN KAMUYA AÇIK ALANLARDA, MASKE VE SİGARA DENETİMİ YAPILDI
EMNİYET’TEN KAMUYA AÇIK ALANLARDA, MASKE VE SİGARA DENETİMİ YAPILDI