Advert

İSTANBUL ALAÇAMLILAR DERNEĞİNDE MUSTAFA ELİBOL GÜVEN TAZELEDİ

İstanbul Alaçamlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 16.02.2020 Pazar Günü Gerçekleşen Olağan Kongresinde Başkanlığa yeniden Mustafa Elibol Seçildi.

İSTANBUL ALAÇAMLILAR DERNEĞİNDE MUSTAFA ELİBOL GÜVEN TAZELEDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongre, Divan Başkanı Dr. Hüseyin Eroğlu Katip üyeleri Dursun Altınok ve Av. Ayhan Koç seçilmesiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan İstanbul Alaçamlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Elibol: Derneklerin sivil toplum kuruluşların ilk basamağı olduğunu belirterek “ Dernekler; Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı kültürel dokuyu ortaya çıkartıp yaşatma ve geliştirmeyi amaçlar. Köylülerimiz ve hemşehrilerimizle iletişimi güçlendirme, birlikte düşünme ve birlikte karar verme adına bizleri bir araya getiren ve getirmeye devam edecek güzel sebep için bir aradayız. Dernekçilik hakkıyla yaptığınız zaman zor ve hayırlı bir iştir. Kurmak kolaydır ama yaşatmak büyük enerji ve özveri ister. Bu görevi hep birlikte yüklenip, birbirimize köylülerimize güç kuvvet olmak zorundayız. Köyümüzü, ilçemizi, hemşerilerimizin acısıyla, sevinciyle hep yanlarında olmak zorundayız. Her zaman ve her yerde birlik beraberlik içinde olacağımız kıymetli hemşerilerim, Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Allah memleketimize, ülkemize huzur ve selamet versin” dedi.

Tek liste ile halinde girilen dernek başkanlığı seçiminde birlik ve beraberlik mesajları verilirken İstanbul Alaçamlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Elibol: “Yapılan kongrede her zamanki gibi coşku ve heyecan doruklarda idi.  Tek liste halinde birlik beraberlik içerisinde tartışmanın olmadığı güzel, bir kongre yaşandı.  Biz Alaçamlılar olarak birlikte bir gücüz. O yüzden tüm fedakarlıkları yapmamız gerekiyor ve kongreye katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni yönetim şöyle oluştu: Başkan Mustafa Elibol, Üyeler Rafet Semiz, Eyüp Ev, Saim Aksoy, Sefer Bolat, Kerem Özeren ve Necati Atasoy’dan oluştu.

Denetleme Kurulu ise: Hümmet Aksoy, Sait Bacakçı ve Eray Atasoy’dan oluştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET