Advert

ALAÇAMLILAR "EVDE KAL" ÇAĞRISINA UYDU

Korona Virüs Önlemleri Kapsamında Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılan “Evde Kal” Çağrısına Uyan Alaçamlılar Sokağa Çıkmadı.

ALAÇAMLILAR

Çağrısına Uyan Alaçamlılar Sokağa Çıkmadı.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan ek genelgeyle iki günlük sokağa çıkma yasağına uyan Alaçamlılar gerekmedikçe dışarı çıkmadıkları dikkat çekti. İlçe merkezinde yoğunluğun yaşandığı cadde, sokak ve parklar Alaçamlı vatandaşların duyarlı davranışları sonucunda boş kaldı.

UYARI ANONSU YAPILIYOR

İçişleri Bakanlığı tarafından 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 2 gün boyunca sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından Alaçamda ikinci gün Pazar günü vatandaşların ekmek ihtiyaçlarını fırınların araçları ve Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla gideriliyor.

Alaçamda Fırınlar ekmek dağıtımı için mahalle mahalle gezerek vatandaşın ekmek ihtiyacını karşılıyor. Alaçamda iki gün boyunca nöbetleşerek açık olacak olan Eczane, Sağlık kuruluşu hizmet verecek. Jandarma bölgesindeki mahallelerde ise ekmek dağıtımı planlanarak vatandaş ekmeksiz bırakılmadı. Güvenlik güçlerimiz herhangi bir sorunda vefa sosyal destek hattı 24 saat esasına göre çalışmaktadır.

Her ihtimale karşı ilçemizde Pazar günü ise Belediye, Orman gibi kurumlar ve İkizler Petrol nöbetçi olarak belirlenmiştir.

Alaçamda Fırınlar kendi araç ve personeli ile mahalle aralarında gezerek ekmek isteyenlere ekmeklerini teslim ediyor. Alaçam Vefa Sosyal Destek Grubu vasıtasıyla da halka ekmek dağıtımı yapılıyor.

Bu kapsamda sokak hayvanlarının beslenmelerinin engellenmemesi ve hayatlarını sürdürebilmeleri amacı ile sokak hayvanlarını beslemek bunlara yiyecek vermek amacı ile sokağa çıkmak isteyen ve daha önceden beri sokak hayvanlarını besleyen vatandaşlarımıza sadece bu amacı gerçekleştirmek için izin verilmesi hususunda ilgililerce müsaade edildiği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK