Advert

Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

AB-LEADER projesi kapsamında, Alaçam Yakakent Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından ''Yerel Kalkınma Stratejisi'' hazırlama açılış toplantısı yapıldı.

Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

“Tarım ve Ormancılık Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı çatısı altında Türkiye’de oluşturulan 25 adet Yerel Eylem Grubu kırsalı küreselleşen ve gelişen dünyaya entegre etmek için sizlerle bir araya gelip bölgenin sorunlarını, olumlu yönlerini fırsatlarını ve potansiyellerini yerinden tespit ederek bölge için en uygun en verimli ve en doğru kalkınma planını hazırlayarak insanlarımıza fayda sağlaması hedeflemekte”

                31 Ekim 2018 Çarşamba günü Saat 11.00'de Anneler Parkında düzenlenen progfram saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra YEG Derneği Başkanı ve Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, YEG’in kurulduğu günden bu yana desteklediklerini söyleyerek, konuşmasında iki ilçemiz için önemini olduğunu belirtti. 

            Dernek yetkilisi Sefer Güden tarafından, LEADER Yaklaşımı ve Yerel Kalkınma Stratejisi hakkında slayt eşliğinde kapsamlı bir sunum yaptı. Güden, YKS eğitim süreci ile ilgili bilgiler vererek, YKS’nin ne derece önemli olduğunu vurgulayan birde sunum yaptı. Alaçam Kaymakamı Fikdet Zaman ve Belediye Başkanı Hadi Uyar'da birer konuşma yaparak şunları söylediler, “Yapacağımız çalışmalara elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz ve yakından takip edeceğiz” Olumlu bir havada geçen ve son derece verimli olduğuna inandıkları bir toplantının sonrasında davetlilere teşekkür ettiler.

            Alaçam Anneler Parkında düzenlenen açılış programına; Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, Sivil Toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, muhtarlar, özel sektör ve kadın temsilciler katıldı.

            program sonrası katılımcılara Alaçam Öğretmenevinde yemek ikramında bulunan dernek yönetimi katılımcılara teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET