Advert

Girişimcilik Eğitim Protokolü İmzalandı

Alaçam Belediyesi ve Bafra İŞKUR Şube Müdürlüğü işbirliğinde 2018 yılının 3. Girişimcilik Eğitimi için protokol düzenlendi.

Girişimcilik Eğitim Protokolü İmzalandı

Alaçam Belediyesi tarafından Alaçam ilçesinde ikamet edenlerin kendi işlerini kurmaları, toplumsal hayata devletimizin verdiği teşviklerden haberdar olmaları için girişimcilere yönelik eğitimlere tüm hızıyla devam ediyor. Alaçam Belediye Başkanlığı makamında yapılan imza töreninde Belediye Başkanı Hadi Uyar, İŞKUR Bafra Hizmet Merkez Müdürü Yakup Ergenlik, ve Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Söylemez katıldı.

            Alaçam Belediyesinde düzenlenen işbirliği protokolü hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Hadi Uyar, “İmzalamış olduğumuz protokol kapsamında Alaçamlı hemşehrilerimizin, girişimci kardeşlerimizin önünü açmak, KOSGEB kredilerinden faydalanabilmeleri noktasında bu eğitimleri almaları ve geçmeleri gerekmektedir. KOSGEB Yeni Girişimci desteğinden faydalanabilmek için ön koşul, işletmelerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini almış olmasıdır. İlçemizde yapılacak güzel yatırımlara ve yeni iş imkânlarının oluşmasına katkıda bulunmak için her yeni girişimcinin katılmasında fayda sağlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu programa katıldıklarında sertifikaya hak kazanmış kişiler KOSGEB Girişimci Desteğine başvurabilmektedir. İmzalamış olduğumuz “Girişimcilik Eğitim Programları” işbirliği protokolünün Ülkemize, İlçemize ve eğitime girecek olan hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi

            İŞKUR Bafra Şube Müdürü Yakup Ergenlik ise, “İstihdamın arttırılması, ülkemizin gelişmesi ve yeni girişimcileri belirleme noktasında böyle bir protokol gerçekleştirildi. Yeni girişimci adayları ile alacakları eğitimler sonrası da kendi işlerini kuracak olan müteşebbisleri ortaya çıkartmak amacıyla bu eğitim gerçekleştiriliyor. Alaçam Belediyesine sunacağı katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ediyor, işbirliği protokolünün hayır olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

            Not: Mülakat Tarihi 14.11.2018 Çarşamba Günü Saat 10:00 Alaçam Belediyesi Hizmet Binasında Olacaktır.

            Aranan Şartlar: İŞKUR’a kayıtlı olmak, 18 Yaşını Tamamlamış Olmak, İŞKUR’da Kurs,TYP ve İşbaşı Eğitim Programlarında 2 yıl Yasaklı Bulunmamak, Girişimcilik Eğitimi Programına Daha Önceden Katılmamış Olmak, Alaçam İlçesinde İkamet Edenler Öncelikli Olacaktır. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET