Advert

Alaçamda Bayan Kuaförler Salı Günleri Kapalı Olacak

Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, bayan kuaförlerinin talepleri doğrultusunda Salı günleri tatili yapacağını belirterek, uymayan kuaförlere idari para cezası uygulanacağını söyledi.

Alaçamda Bayan Kuaförler Salı Günleri Kapalı Olacak

Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Haftalık tatil yapmak için çaba sarf ettiklerini ve tatil günü belirlenmesi için kuaförlere süre verildiğini belirten Başkan Özyılmaz, gelinen noktada bugün yapmış olduğumuz Bayan Kuaförler ile birlikte toplantıdan Salı günü tatil yapma kararı çıkmıştır dedi.

            Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, İlk aşamada Bayan Kuaförlerden haftalık izin kullanma talebi yazısı ve imzası alınarak ilgili kurumlara sunulacaktır. Salı günleri çalışamayacaklar. Çalışan salonlara ise ilk aşamada idari para cezası kesilecek dedi. “Bayan kuaförleri Salı günü tatil yapacak” Belirlenen tarihler arasında bayan kuaförlerinin tatil yapacağını ifade eden Özyılmaz, “Bayan kuaförlerinin tatil yapması ile ilgili uzun süredir çalışıyoruz. Yasalara göre, tatil günü belirlemek için meslek odalarının ve ticaret sanayi odalarının teklifi üzerine, yetkili idarenin görüşü alınmak üzere valilik tarafından belirleniyor. Bize de kuaför salonlarından, ‘Bizim de tatil hakkımız var. Haftada bir gün ailemize ayırmak istiyoruz’ diye bir talep geldi. Bunla alakalı olarak da ‘Salı’ günü karar alınarak görüş ayrılığı oldu. Biz de bunla alakalı imza kampanyası yaptık. Üyelerimizin büyük bir çoğunluğu Salı gününde karar kıldı. ilçemizde bulunan yaklaşık sekiz kuaför salı günü tatil olmasını istedi. Biz de buna karşı Salı gününe karar verdik. Bu izni almak için Esnaf Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinden onay alnacak. Aldığımız onayları daha sonrasında karar merci olan Samsun Valiliğine ileceğiz. Böylece Alaçam’da 01 Aralık 2018 itibariyle bayan kuaförleri salı günleri kapalı olacak ve tatil yapacaklar dedi. “Kurala uymayan işletmelere ceza kesilecek” Özyılmaz şunları söyledi: “İzin almadan salı günleri çalışan bayan kuaförleri cezai işleme tabi tutulacak. Bir işletme birçok defa izin almadan Salı günü işletmesini açarsa bu cezalar kapatma cezasına kadar gidebilir. Tatilin salı günü olması odanın almış olduğu bir karar değildir. Bu karar, ilçedeki kuaförlerin ortaklaşa aldığı bir karardır. Kuaförler ve çalışanlar aile bütünlüğünü sağlamak için salı gününü seçtiler dedi.

Aynı zamanda Erkek Berberler de kendi aralarında karar alarak bize başvuru yaparak Pazar Günleri kapatma kararı aldıklarından bu karara uydukları görülmüş olup sağlıklı bir şekilde işlerine devam etmektedirler dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET