Advert

YAKAKENT BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ FIRINLARI DENETLEDİ

Yakakent Belediyesi Zabıta Ekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan unlu mamuller üreten fırınlarda ruhsat kontrolü, üretim şartları ve gramaj denetimi yaptı.

YAKAKENT BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ FIRINLARI DENETLEDİ

Halk sağlığı konusunda büyük bir hassasiyet gösteren Yakakent Belediyesi, Ramazan nedeniyle iş yeri denetimlerine ağırlık verdi. Ekipler, ilçedeki fırın ve pastanelerde hijyen ve gramaj denetimlerini kapsamlı bir şekilde sürdürüyor.

Yakakent Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekiple başlanılan fırınlarda, un deposundan, satış yerine, işçilerin giyiminden temizliğine, sağlık karnelerine ve pidenin gramajına kadar birçok yönden denetimleri yapıldı. Fırınların özellikle imalathane kısımlarını gezen ekipler buralarda görülen olumsuzluklarla ilgili rapor tutup, eksikliklerin giderilmesi için fırın sahiplerine uyarıda bulundular.

Fırınlara yönelik denetimlerin bundan sonra da devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA; "İmalathanelerin ekmek üretimine uygun olması gerekiyor. Olumsuz koşullar altında ekmek üretimine izin vermeyeceğiz. Hijyen kurallarına uygun olmayan fırınlarda üretilen ekmeği halkımıza da yedirmeyeceğiz. Genelde ekmek fırınları iyi durumda olmasına rağmen, eksiklikleri görülen fırınlara da ekiplerimiz gerekli uyarılarını yaptılar ve eksikliklerinin acilen giderilmesini istediler. İstediğimiz, temiz ve hijyenik bir ortamda imalat yapmaları, üretim kurallarına uymalarıdır.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET