Advert

SAMSUN İLİNDE EN DÜŞÜK VAKA SAYISI ALAÇAM‘DA

Sağlık bakanlığı tarafında 1-7 Mayıs tarihleri arasında illere göre Koronavirüs vaka sayılarını gösteren harita yayınlandı.

SAMSUN İLİNDE EN DÜŞÜK VAKA SAYISI ALAÇAM‘DA

Tüm ülkemizde vaka sayılarında belirgin bir artış gözlenmektedir. Fakat Başta İstanbul olmak üzere Marmara bölgesinde yüzbinde vaka sayılarının yüksek olduğu görülmektedir. Haritaya bakıldığında Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ilimizde vaka sayısının yüksek olduğu göze çarpmaktadır. Yüzbinde İstanbul 359,99, Kastamonu 340,08,Tekirdağ 318,48 ile ilk üç sırada yer alırken Güneydoğu anadolu bölgesi illerimiz en düşük vaka sayılarına sahip gözüküyorlar. Haritaya baktığımızda Samsun 189,00 Sinop ise 167,24 le sıralamada orta sıralarda yer alıyor. Tedbirleri gevşetmeden devam edersek bayramdan sonraya sayıların daha da düşmesi beklenmektedir.

         Samsun ili ilçeler bazında baktığımızda Alaçam Yüzbinde  79,6 Samsun da son sırada yer alırken onu Vezirköprü ilçesi 82,7 ile takip ediyor, Yakakent İlçemiz ise 218.3 le 7. sırada yer alıyor. Samsun'da vaka sayısı bakımından Salıpazarı ilçesi 517,5 ilk sırada yer alırken onu Terme, Ayvacık takip ediyor. Özellikle son hafta içinde Salıpazarı, Ayvacık  ilçelerinde toplu vakaların görülmesi bu sayıların artışında en önemli sebep olduğu belirtilmektedir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK