Advert

BERBER VE KUAFÖRLER KAPATILIYOR

İçişleri Bakanlığı tarafından, 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi.

BERBER VE KUAFÖRLER KAPATILIYOR

               Genelge ile corona virüs tedbirleri kapsamında; berber, kuaför, güzellik salonlarının faaliyetleri 21 Mart 2020 bugün saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine corona virüs konulu ek bir genelge daha  gönderdi.  Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve  yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle  berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine  durdurulacak.

            Koronanirüs (Kovid-19) salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla  İçişleri Bakanlığı tedbirler almaya  devam ediyor. Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı,  Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda;  alınan tedbirlere ilave olarak bir  genelge  daha valiliklere  gönderdi.

            Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve  yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar  açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerin faaliyetleri bugün 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durdurulacak.

            Bakanlık söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgili Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR