Advert

AKMAN OTO’DA CORONA VİRÜS TEMİZLİĞİ

Arabanızı Corona virüsünden nasıl korursunuz ve iyi araç içi temizliği için nelere dikkat etmeli

AKMAN OTO’DA CORONA VİRÜS TEMİZLİĞİ

Arabanızı Corona virüsünden nasıl korursunuz ve iyi araç içi temizliği için nelere dikkat etmeli ve 120 derece sıcaklık 25 bar tazyikle yapılan buharlı yıkama işlemi kalorifer petekleri ve insan elinin uzanamayacağı çoğu yerdeki bakteri ve virüsleri yok eder. Bu nedenle sizlere buharlı temizliği tavsiye ederim.

SİZ EVDE KALIN ARACINIZI BİZ ALALIM: 0 545 817 8734

Akman Oto olarak vatandaşlarımızın güvenliği çerçevesinde sizlere bir telefon kadar yakın olan AKMAN OTO aracınızı evinizden alıp iç, dış temizliği, yağ değişimi, yazlık bakımları, lastik bakımları, aracınızın her türlü bakımını yapıp evinize teslim edelim.

Koronavirüs salgını, hepimize temizliğin önemini hatırlattı. Aslında günlük yaşantımızda zaten dikkat etmemiz gereken hijyen kurallarını koronavirüs salgını ile çok daha iyi anladık. Elleri yıkamak, bulunduğumuz ortamı havalandırmak, alışveriş merkezi hastane – okul gibi toplu kullanım alanlarında sanitasyon ve hijyen uygulamaları yapmak, zaten her durumda olması gerekeni ifade ediyorken biz, bunları bugün coronavirüs ile önemser olduk.

Yeni Koronavirüs endişesiyle ev temizliği, kişisel hijyen konularına daha fazla önem veriyoruz. Peki, arabamız yeterince temiz mi? Arabadaki bakteriler yada arabadaki virüsler ne olacak? Bu konuda bazı önemli bilgileri paylaşmak ve antibakteriyel araç temizliği konusunu biraz açmak istedik. 

Otomobilde koronavirüs endişesi de giderek artıyor. Yüzeylere tutunarak uzun süre kalabilen ve genellikle el yoluyla vücuda bulaşabilen Koronavirüs için araç temizliğinin çok önemli olduğunun altını çizen “AKMAN OTO BEYTULLAH AKMAN” Arabada Koronavirüs temizliği yapılırken dikkat edilecekler şunlar. Bir aracın içi, araç sahibi ve yolcularının büyük ölçüde vakit geçirdiği alanlar. Kirli eller, dış etkenler, toz, araçta geçirilen zaman içinde insan salgıları ve tüm bunların etkileri ile oluşan bakteriler, virüsler için oldukça müsait bir ortam sağlar.

ARAÇ İÇİNDE KORONAVİRÜS TEMİZLİĞİ

Araç içini düzenli olarak virüslere, bakteri ve mikroplara karşı temizlemek çok önemli. Bugün koronavirüs nedeniyle  pandemi ilan edildiği için bu virüs türü, çok gündemde. Ancak genel olarak virüslere karşı korunmak şart. Bu durumu, sadece yeni koronavirüs ile sınırlamak doğru değil. Peki, araç içini hijyenik kılmak için ne yapmalı? “Klima Masum mu” klima dezenfektasyonunun önemine vurgu yapan Akman, Gelelim klima bakımı ve klima temizliği konusuna. Klimanızın polen filtresini vakti gelince mutlaka yenisi ile değiştirin. Klima polen filtresini 3 ayda bir temizleyin. En azında mevsim başında temizleyin. Klimayı açtığınızda ilk beş dakika camlar da açık olsun. Klima açıldığında çıkan ilk havayı solumayın. Hele çocuklara sakın solutmayın!

Araç içi halı, koltuk gibi kumaş malzemeler, bakterilerin içinde yaşayabileceği çok elverişli alanlardır. Bu nedenle hem evde hem de arabada en fazla virüs ve bakteri içeren yerler buralarıdır. Arabanızda halı ve koltukları, düzenli olarak yıkatın.Araç içinde her noktaya elimiz temas eder. Ancak kapı kolu, direksiyon simidi ve bagaj kapağı en yoğun temas ettiğimiz alanlardır. Bu nedenle bu kısımların güçlü dezenfekte maddelerle düzenli olarak silinmesi gerekir.

Pek çok araç sahibi, kullanmadığı ıvır zıvırı, benzin alışverişi fişlerini ve gıda ambalajlarını buruşturup torpidoya sıkıştırır. Bu davranış, hava almayan küçücük torpido gözünün tam bir bakteri yuvasına dönmesine neden olur. Bu nedenle torpido gözünde çöp biriktirmekten vazgeçin. Bu alanı sıklıkla temizleyin.

Yukarıda bahsettiğimiz alanların düzenli olarak temizlenmesi önemli. Bir de kendi başınıza araç temizliği için size bir kaç basit öneri sunalım istedim. Dünyada herhangi bir yaşam belirtisi olan varlığın bulunmadığı tek bir alan bile yok. Bakteriler, virüsler, mikroplar ve onlar gibi diğer gözle göremediğimiz tek ya da çok hücreli canlılar her yerde. Onları tamamen yok etmek gibi bir olasılık yok ya da onların tamamen yok olduğu alanda bizim yaşama şansımız da yok. Bunlar, biyolog ya da mikrobiyolog olmayanlar için çok karmaşık şeyler:) Ama bir alanı insan sağlığı için elverişli kılmak mümkün.

  • Aracınızın içindeki tüm gereksiz şeyleri kaldırın. Çöpleri atın.
  • Aracınızı iç-dış yıkama yapılacak şekilde yıkamacıya verin.
  • Yıkamacıdan geldikten sonra detaylı temizlik için aşağıdaki uygulamayı yapın.
  • Bir kovaya çamaşır suyu koyup içini suyla doldurun.
  • Elinize eldiven takın.
  • Daha önce kullanılmamış olan temiz ve tüy bırakmayan bir bezi kovaya sokup çıkarın.
  • Bu bezi çok iyi sıkın. Sulu kalmasın. Ama hafif nemli olsun.
  • Şimdi, araç direksiyon simidini, kokpitteki yüzeyleri (dokunmatik ekranı değil), kapı iç kolları ve dış kollarını, bagaj kapağını silin.
  • Daha sonra bagaj içini de bu kovadaki suyla silin.
  • Aracı tüm kapıları açık olacak şekilde bir kaç dakika iyice havalandırın. Koronavirüssüz bir hayat dileğiyle.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK