Advert

ALAÇAM'A YENİ HÜKÜMET KONAĞI

Valisi Osman Kaymak, Alaçam’da incelemeler sonunda yaptığı açıklamada “Güzel projelerle halkımızın hizmetlerini yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

ALAÇAM'A YENİ HÜKÜMET KONAĞI

Kaymak, “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüsle çalışmalarında Samsun güzel imtihan verdi. Şu an normalleşme sürecine başladık. Kamu kurumları serbest çalışmaya göre almıştık. Mümkün olduğu kadar toplantıları yüz yüze yapmıyor, video konferans yapmaya çalışıyor idik. Artık sahaya çıktık. Yatırımlarımızı, çalışmalarımızı yerinde görmeye çalışıyorum.

            Alaçam'a Yeni Hükümet Konağı Projesi Kapsamında Samsun Valisi Osman Kaymak incelemelerde bulunmak amacıyla Alaçam'a bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlçe Kaymakamı Fikret Zaman Belediye Başkanı İlyas Acar ve ilgili daire müdürleri hükümet konağı bahçesinde sosyal mesafe kurallarına uyularak karşılama sonrası Yeni Hükümet Konağı Projesini yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

            Samsun Valisi Osman Kaymak Alaçam'a Yeni Hükümet Konağı mevcut binanın arkasında bulunan milli eğitim müdürlüğü binasının olduğu yere inşa edilecek. ilçemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun diyerek incelemelerine devam etti. proje incelemeleri sonrası kaymakamlık makamına geçilerek görüş alışverişinde bulundular. İlçeye yapılacak olan yeni hükümet konağının ihalesinin yapıldığını ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından inşaata başlanacağını dile getirdi.

TÜM KAMU KURUMLARI AYNI BİNADA OLACAK

            Vali Kaymak açıklamasının devamında şunları kaydetti: "Alaçam Kaymakamlığı mevcut binasının yeterli olmaması nedeni ile bağlı kamu kurumları farkı yerlerde hizmet veriyordu. İlçemiz halkı da kamu kurumlarının farklı yerlerde olmasından dolayı işlemlerini yapmakta zorluk yaşıyor. Bir kaç ay içerisinde temelini atacağımız hükümet konağımızla ilçe halkımızı bu zorluktan kurtarmış olacağız. Modern ve geleneksel mimarisiyle ilçemizin şehir kimliğinin modernleşmesine katkı sağlayacak hükümet konağımız Alaçam ilçemizin merkez noktası olan, tüm Alaçamlı vatandaşlarımızın rahat bir şekilde ulaşabileceği bir yer olmasından dolayı. İş ve işlemlerini çok daha çabuk ve rahat yapmış olacaklar. Yapımına başlanacak olan hükümet konağımızın ilçemiz halkına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum dedi".

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK