Advert
Advert
Advert

YAKAKENT’TE TABLETLER DAĞITILDI

Türkiye genelinde olduğu gibi Yakakent’te de Koronavirüs salgını sürecinde uzaktan eğitim imkanı bulunmayan bazı öğrenciler, öğretmenleri tarafından verilen interaktif eğitimlerden yararlanamamıştı.

YAKAKENT’TE TABLETLER DAĞITILDI

Yakakent Kaymakamımı Fatih EROĞLU, korona virüs (Covid-19) salgınının gölgesinde başlayan eğitim-öğretim yılında uzaktan eğitime erişim sağlanması amacıyla öğrencilere tablet hediye etti.

Yakakent Kaymakamımı Fatih EROĞLU; Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü ile birlikte yürütülen “Sınıf Tam Öğretmenim” projesi kapsamında vatandaşlarımızın da destekleri ile temin ettiğimiz tabletlerimizi Uzaktan Eğitimde öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamaları için tabletler öğrencilerimize teslim edildi. En kısa zamanda öğrencilerimizi tekrar okullarımızda görmek istiyoruz dedi.

Kaymakam Eroğlu; “Bizim görevimiz ne kadar öğrenci varsa o sayıda tableti bulup, ulaştırmaktır” Yakakent ilçesinde imkanı olmayan tüm öğrencileri tespit edip tablet ulaştırmayı hedeflediklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek; İlçemizde eğitim öğretim gören ekonomik şartlardan dolayı bilgiye ve teknolojiye ulaşamayan 300’e yakın öğrencimiz olabilir. Bizim görevimiz ne kadar öğrenci varsa o sayıda tableti bulup, ulaştırmaktır. Eğer biz gidip o çocuğu bulup bu teknoloji ile desteklemez isek bu ilçenin geleceğini o evlat ıskalamaz, biz ıskalarız. Biz buna inanarak o evladımızı bulmak için tablet kampanyasına destek veren ilçe olduk. Bugün özellikle ihtiyaç sahibi ve başarılı olduğuna inandığımız öğretmen ve müdürlerimizin tespiti ile bunların tamamına inşallah o tabletleri teslim etmek bizim görevimizdir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU