Advert

UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZ OLDULAR

Alaçam Merkez Fatih Kur’an Kursun’da pandemi sürecinde eğitimlerini online olarak sürdüren 3 öğrenci hafızlıklarını bitirip, akabinde girdikleri Hafızlık Tespit Sınavından başarılı bir şekilde geçerek belgelerini aldılar.

UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZ OLDULAR

Pandemi sürecinin getirdiği zorluklara rağmen Kur'an Kursu hocalarının istikrarı, ailelerin disiplini ve öğrencilerin iştiyakı ile devam eden online eğitim sürecinin neticesini gören öğrenci ve öğreticiler,  zorlandıkları süreci başarılı bir şekilde bitirmelerinin mutluluğunu yaşıyor.

Genç hafızlara belgelerini takdim eden Alaçam İlçe Müftüsü Orhan Bal, Kur'anı Kerim'i ezberlemenin önemine değinerek “Hafız” Arapçada “koruyan, ezberleyen” anlamına gelir. “korumak, ezberlemek” anlamına gelen “hıfz” kökünden türetilmiş güzel bir sıfattır. Kur’ân-ı Kerîm’in baştan sona tamamını ezberlemek olan hafızlık, çok şerefli bir mertebedir. “Sizin en hayırlınız Kur’ân’ı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadîsine uyularak başlayan hafızlık, Peygamber Efendimiz (s.a.s.) zamanından günümüze kadar devam edegelmiş Peygamber (s.a.s.)’in bu güzel tavsiyesine hemen ve sürekli bir şekilde uyulduğu için, İslam aleminin her köşesinde Kur’an ezberleyen hafızların sayısı her geçen gün artmıştır. Amacımız Kur’an-ı Kerimin ve Peygamber Efendimizin rehberliğinde yaşayacak, Kur’an’ı Kerimi indiği günkü gibi anlayacak ve yaşayacak, başarılı, liyakat ehli hafız nesiller yetiştirmek en büyük arzumuzdur." Dedi.

Müftü Orhan Bal, sözlerine şöyle devam etti: Şu an Kur'an kursumuz 15 öğrencimiz Kur’anı yüzünden okuma 45 öğrencimiz ise hafızlık eğitimi olmak üzere 60 öğrencimiz, pandemi nedeni ile uzaktan eğitimine devam ediyor. Yavrularımız, genç kardeşlerimiz Allah'ın mesajlarını, kelamını ezberliyorlar hafızlıklarını sürdürüyorlar. Hafızlık gönül işidir, bunun temelinde sevgi, samimiyet, ihlas, iyi niyet ve sabır vardır. Bizler de Alaçam İlçe Müftülüğü olarak yavrularımıza destek veriyoruz.

Bu süreçte, her fırsatta yavrularını destekleyen ailelere ve öğretici, yönetici hocalarımıza ayrıca her türlü desteği veren kursumuzun dernek yönetimine hepsine teşekkür ediyorum.

Alaçam İlçe Müftülüğü Merkez Fatih Kur'an Kursu yöneticisi Ramazan Gündüz, “Kur’an Kursu eğitimlerinde pandemi kuralları gereğince şu an eğitimleri online olarak uzaktan eğitim halinde yürütüyoruz. Malumunuz üzere pandemi gibi sıkıntılı bir dönemdeyiz. Hafızlık eğitimini nasıl sürdüreceğiz diye endişelerimiz vardı. İlk defa karşı karşıya kaldığımız bu dönemi başarılı bir şekilde geçirdik ve yapılan Hafızlık Tespit Sınavında 3 öğrencimiz başarı göstererek belgelerini aldılar. Şuan uzaktan eğitim ile hafızlığını bitiren ve hafızlık tespit sınavına hazırlanan 4 öğrencimiz daha var.

Şimdiye kadar kursumuzdan 29 hafız, 400’ün üzerinde Kur’anı yüzüne okuyan öğrenci mezun ettik. 6 Kur'an Kursu hocamız,  60 öğrencimiz bulunmakta, inşallah bu dönemi bu şekilde hayırlısıyla geçireceğiz. Kursumuza maddi manevi destek sağlayan başta hayırsever Alaçam halkına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Destek olmak isteyen vatandaşlarımız için Merkez Fatih Kur’an Kursu irtibat No: 0362 621 21 22 telefon numarasını arayabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI