Advert
Advert
Advert

ŞEHİT MEZARLARINA ZİYARET

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü etkinlikleri kapsamında, Alaçam’da bulunan şehitlerimizin kabirleri protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi.

ŞEHİT MEZARLARINA ZİYARET

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Müftüsü Orhan Bal ile birlikte 17 Mart Çarşamba günü Şehit ailelerini ziyaret eden Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman şu ifadelere yer verdi. "Çanakkale’de sergilenen birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir" dedi.

Kaymakam Zaman ve beraberindeki heyet Şehit ailelerini ve kabirlerini ziyaret ederek hayır dualarını aldı. Yapılan ziyaretlerde ev halkı ile sohbet etme imkanı bulan Kaymakam Zaman, "Aziz şehitlerimiz; kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü, yüce Türk milletinin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği uğrunda canlarınızı seve seve feda ederek en yüksek makam olan şehitlik mertebesine eriştiniz. Bugün uğruna şehit olduğunuz vatanımızın her köşesinde minnet ve şükran duygularıyla manevi huzurlarınızda sizleri anıyoruz. Sizlerden aldığımız güç, azim ve irade ile üzerinde sonsuza kadar özgürce yaşayacağımız bu vatan toprakları için yeri geldiğinde bizlerde canımızı seve seve vermekten çekinmeyeceğiz dedi.

Şehit kabirleri ziyaretlerinde İlçe Müftüsü Orhan Bal tarafından dualar edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU