Advert

KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Müftüsü Orhan Bal ve ile birlikte şehit ailelerini ziyaret etti.

KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Müftüsü Orhan Bal ve ile birlikte şehit ailelerini ziyaret etti. Ziyaretlerde tüm şehitlerimizin ruhlarına hitaben İlçe Müftüsü Orhan Bal tarafından kuran-ı Kerim okundu dualar edildi.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Müftüsü Orhan Bal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emre Kösem ile birlikte Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'un eşini evinde, 22 Mart 1998 tarihinde vatani görevini yaptığı Bingöl ili Yayladere ilçesi kırsalında arama tarama faaliyeti dönüşü üzerlerine çığ düşmesi sonucu şehit olan P.Onb. Kadir Kara’yı Baba ocağında ve mezare başında İlçe Müftüsü Orhan Bal tarafından kuran-ı Kerim okundu dualar edildi.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman,  ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada “ Bölünmez bütünlüğümüz ve bağımsızlığımız uğruna şehit olmuş, gazi olmuş tüm askerlerimiz ve aileleri bizim onurumuzdur. Bugün ziyaret ettiğimiz ailemizle, bundan sonra da sıkı ilişkilerde bulunmaya, kendileri için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Vatan uğruna canlarını ortaya koymuş olan askerlerimizin aileleri için devletin tüm imkanlarını seferber edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Kaymakam Fikret Zaman Şehit Kadir Kara’nın Babası Cemal Kara’ya Şehit Oğlunun İsminin Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesine verildiği müjdesini verdi. Daha önceleri de Şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'nun isminin Kızlan İlk Okuluna verildiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI